Jak postawić własny Chat GG?

(Marjaan) #1

Może ktoś się z tym spotkał, mam na myśli wie ktoś może jak postawić własny Chat GG?

bo wiem, że coś takiego istnieje i jest na zasadzie jak zwykły IRC, tylko na GG :slight_smile:

Proszę o jakieś wskazówki, linki itp.

Googlowanie nic nie pomogło.

Gdzie się z tym spotkałeś ,co?

Poczytaj w pomocy gg albo na stronie gg

(Marjaan) #3

Koleżanka [poznana na necie] ma taki chat pod numerem 222043 ale za chiny nie chce powiedzieć skąd ma :frowning:

na stronach gg nic nie ma, to jest oddzielna aplikacja

Teraz go zgasiła :stuck_out_tongue:

(Efemek) #4

a sprawdzałeś, że faktycznie go "ma" skoro (jak wnioskuję po tym że poznana "na necie") nie widziałeś? Pogoogluj troszeczkę - może coś wyskoczy...

Sprawdź to http://ggczat.eu

(Marjaan) #5

ma go bo gadałem z nią na nim i z jej koleżanką :stuck_out_tongue:

i to nie była konferencja gdyż były tam normalne komendy jak /start /pomoc itp itd :]

W dniu 23.06.2008 , o godzinie 6:32 został dopisany post przez Marekkk

napisałem wiadomość do admina tej strony :wink:

(Biuro) #6

Jestem właścicielem _http://ggczat.pl_ (UWAGA!! NOWY ADRES)

GGCzat ten jest napisany w języku PHP w zgodności z wymaganiami Gadu-Gadu S.A. odnośnie botów w tejże sieci.

(_http://dev.gadu-gadu.pl/api/pages/start.html_). Dzięki temu bot oparty na tym silniku (autorskim) może otrzymać autoryzację. Posiadam takową, jednakże ciężko się dogadać z GG. Na początku dali mi zwykłe 120 wiad / min, potem dopiero zostało to zwiększone. Czata narazie nie udostępniam gdyż chcę poczekać do momentu aż będę mógł w 100% zabezpieczyć go przed nielegalnymi kopiami (system licencjonowania, zaszyfrowany kod).

Pozdrawiam

(Efemek) #7

Jest więc jakaś odpowiedź. Nie interesuje się posiadaniem takiego Chat-a, ale myślę, że osobie pytającej Twoja informacja pomoże.

(Marjaan) #8

Czyli posiadanie takiego Chata i używanie go bez posiadania licencji jest nielegalne? Tak to mam rozumieć? :wink:

(Efemek) #9

Jeżeli jest jakakolwiek licencja (a pewnie tak), to przed użyciem programu powinieneś się z nią zapoznać - tak jest z każdy programem. jeśli masz pytanie na temat licencji - uderzaj śmiało, w tej kwestii mogę pomóc (choć nie jestem prawnikiem i czasem też trafiam na ścianę)

(Biuro) #10

Posiadanie czata jest legalne o ile napiszesz go sam. Mój czat natomiast nie jest kodem Open Source. Spełniam wymogi na autoryzację botową GG jako jedyny czat w sieci. Jeżeli chodzi o używanie skryptu mojego czata to jest to nielegalne dopóki nie udzielę ci na to licencji. Jeżeli zdobędziesz kod od kogoś także to nie będzie legalne. Mój kod będę rozprowadzał zaszyfrowany z wymaganiem pliku licencyjnego od Zend Guard albo IonCube Encoder, a licencja taka będzie przypisywana do jednego serwera (domeny).

Nie ma jakiejś takiej ogólno spisanej licencji dla mojego skryptu. Poprostu jest tak jak napisałem wyżej. Nie udostępniam czata jako Open Source. Każdy czat jest legalny o ile napiszecie go sami, natomiast ten na moim silniku wymaga mojej zgody.

(Efemek) #11

no to właśnie.

Jeżeli nie udostępniasz swoich skryptów - teraz to zadeklarowałeś. nie wiem czy napisałeś to na swoim WWW, jeśli nie, to może warto. Potencjalni zainteresowani będą wiedzieć od razu, w czym jest rzecz :wink:

(Biuro) #12

Na ogół udostępniam ale ten jest wyjątkowy i chce dobrze przemyśleć warunki jego udostępniania. Prawdopodobnie będzie tak jak pisałem wyżej czyli zaszyfrowany i na plik licencyjny.

Napisałem go własnym kodem PHP od podstaw :slight_smile: Jedyne co miałem narzucony to format tego co PHP ma zwrócić echem jako wynik działania mojego skryptu.

Postaram się lepiej opisać to wszystko na stronie, tak aby potencjalni zainteresowani od razu mogli poznać o co chodzi :wink:

@Down

Naucz się czytać ze zrozumieniem!!

Jest to absolutnie jedyny taki czat ponieważ czat SXa jest napisany tak iż wymaga shella (mój tylko PHP).

Ponadto mój czat JAKO JEDYNY spełnia wymagania platformy botowej Gadu-Gadu przez co posiada autoryzację botową oraz korzysta z BotAPI.

Czat SXa tego nie robi !!

Mojego czata NIE NAPISAŁEM na podstawie jakiegokolwiek innego kodu, czat SXa był w C# natomiast mój to PHP więc jak to mówić o podstawach na innym kodzie? Po za tym, kod czata SXa był taki bezsensowny, że nawet poziom dostęp do komend trzeba było w nim zmieniać. U mnie jest zupełnie inaczej tak więc się nie wzorowałem na żadnym kodzie!

SX nie musi się na nic zgadzać, jako programista piszę swoje projekty, to moje święte prawo. Nie potrzebuje licencji, karalne to są głupoty jakie ty wpisujesz.

Poprzednio używałem czata SXa na co miałem licencję, ale po ustanowieniu BotAPI napisałem własny czat

A jaki jest sens korzystania z Wikipedii? Przecież jest tradycyjna encyklopedia...

Edytuje post zamiast odpowiadać, gdyż nie chcę odświeżać tematu

(Rabenn) #13

G.... prawda nie jest to jedyny taki czat, pierwszy Czat gg był napisany przez SX'a. Nie wymaga zadnych licencji.... a Twoj ma moze z pare miesiecy a Tamten istnieje od 2003 roku. Poza tym Swojego Czata napsiales na podstawie KODu czata SXa... Kod uzyskany od Jarqa..... PS. Ciekawe czy SX o Tym wie czy sie zgodzil na to... moze to TY pierw potrzebujesz licencji.... zeby mozna bylo cokolwiek ludziom licencjiowac ..... Pozdrawiam Matys.... PS. wiesz ze to jest karalne ?:slight_smile:

(Kpc21) #14

A ja mam pytanie - jaki jest sens tego chata?

Przecież jest IRC, Polchat itp.

(Marjaan) #15

HarryPotter - sens? zainteresowanie, mobilność? :slight_smile:

(Karolina912 1993) #16

Ja też mam swój czat i to już od 2 lat :slight_smile: Autroryzacji nie mam lecz napisany został przez mojego znajomego :slight_smile: jakby ktoś chciał zobaczyć jak on wygląda www.czatggadu.eev.pl