Jak powiekszyc ikony?

Jak powiekszyc ikony ?

http://img822.imageshack.us/img822/5669/screen007.jpg

Tak jak na pulpicie: Ctrl+Scroll myszki

w Windows XP

Jeśli chodzi Ci o wyświetlenie plików ikon i umieszczonych w nich obrazkach w większych rozmiarach, to dajesz:

Widok -> Ikony (32x32 pikseli)

Widok -> Kafelki (48x48 pikseli)

Ja rozmiar ikon zmieniam w TuneUp Utilities.

tzn sprecyzuj bo tutaj tylko do plikow graficznych…

screen002of.jpg

Wchodzisz w TuneUp Styler i po lewej stronie menu wybierasz wygląd ikon …

Ikon nie możesz powiększać, bez utraty jakości. Albo znajdź ikony w kilku rozmiarach (ta sama ikona tylko różne wymiary) 16x16 px 32x32 px lub inne albo znajdź program do robienia ikon albo znajdź program zapisujący dany obrazek do formatu ICO.

to co powiedziałeś to zrobiłem

ale nie na pulpicie bo to każdy wie tylko w folderze… … …

przecież pisze powiększyć ikony czyli juz mam…

w Viscie to standard ze można powiększać w folderze a w XP już niemozna na miniaturkach sa bardzo male…

To co pokazujesz na screeny to są pliki w formacie ICO i ich nie można powiększać bez utraty jakości. W Linuxie Mint też jako standard jest powiększanie ikon, ale to jest tak, że “prawdopodobnie” dana ikona jest zapisana w kilku/nastu rozmiarach i poprostu dopasowujesz sobie rozmiar. Wszystko wygląda tak jakbyś jedną ikonę powiększał/pomniejszał, ale to jest kilkanaście rozmiarów danej ikony. Weź dowolną ikone ICO i zwiększ jej rozmiar 100 krotnie - będzie widać piksele.

mam ikony bardzo dobrej jakości tylko nie moge je zobaczyć bo sa za male

Weź dowolną ikone ICO i zwiększ jej rozmiar 100 krotnie - będzie widać piksele.

a moze powiesz jak? w tym programie niema do zmieniania rozmiarów w folderze

najwyżej niech strace jakość ale chce miec powiększone

@apocalyPS3

Z tymi ikonami pod Linuksem to nie jest tak do końca jak mówisz. Owszem - są paczki, które są tak zrobione, że każda ikona jest reprezentowana przez ileś tam obrazków .png, ale równie dobrze pod Linuksem można stosować ikony w formacje .svg, który to jest formatem grafiki wektorowej i powiększanie takiego obrazka odbywa się bez straty jakości :wink:

screen002u.th.jpg

screen002u.jpg