Jak powiekszyc ikony?

(system) #1

Jak powiekszyc ikony ?

(Mmiszczuk) #2

Tak jak na pulpicie: Ctrl+Scroll myszki

(system) #3

w Windows XP

(Durex86) #4

Jeśli chodzi Ci o wyświetlenie plików ikon i umieszczonych w nich obrazkach w większych rozmiarach, to dajesz:

Widok -> Ikony (32x32 pikseli)

Widok -> Kafelki (48x48 pikseli)

(kamil_w) #5

Ja rozmiar ikon zmieniam w TuneUp Utilities.

(system) #6

tzn sprecyzuj bo tutaj tylko do plikow graficznych...

screen002of.jpg

(Kuczkowiak) #7

Wchodzisz w TuneUp Styler i po lewej stronie menu wybierasz wygląd ikon ...

(Virtualchameleon Cc) #8

Ikon nie możesz powiększać, bez utraty jakości. Albo znajdź ikony w kilku rozmiarach (ta sama ikona tylko różne wymiary) 16x16 px 32x32 px lub inne albo znajdź program do robienia ikon albo znajdź program zapisujący dany obrazek do formatu ICO.

(system) #9

to co powiedziałeś to zrobiłem

ale nie na pulpicie bo to każdy wie tylko w folderze..... ..... ........

przecież pisze powiększyć ikony czyli juz mam...

w Viscie to standard ze można powiększać w folderze a w XP już niemozna na miniaturkach sa bardzo male...

(Virtualchameleon Cc) #10

To co pokazujesz na screeny to są pliki w formacie ICO i ich nie można powiększać bez utraty jakości. W Linuxie Mint też jako standard jest powiększanie ikon, ale to jest tak, że "prawdopodobnie" dana ikona jest zapisana w kilku/nastu rozmiarach i poprostu dopasowujesz sobie rozmiar. Wszystko wygląda tak jakbyś jedną ikonę powiększał/pomniejszał, ale to jest kilkanaście rozmiarów danej ikony. Weź dowolną ikone ICO i zwiększ jej rozmiar 100 krotnie - będzie widać piksele.

(system) #11

mam ikony bardzo dobrej jakości tylko nie moge je zobaczyć bo sa za male

Weź dowolną ikone ICO i zwiększ jej rozmiar 100 krotnie - będzie widać piksele.

a moze powiesz jak? w tym programie niema do zmieniania rozmiarów w folderze

najwyżej niech strace jakość ale chce miec powiększone

(kamil_w) #12

@apocalyPS3

Z tymi ikonami pod Linuksem to nie jest tak do końca jak mówisz. Owszem - są paczki, które są tak zrobione, że każda ikona jest reprezentowana przez ileś tam obrazków .png, ale równie dobrze pod Linuksem można stosować ikony w formacje .svg, który to jest formatem grafiki wektorowej i powiększanie takiego obrazka odbywa się bez straty jakości :wink:

(system) #13

screen002u.th.jpg

screen002u.jpg