Jak powiększyć pmięć

(Mariusz Gd Ol) #1

Mam laptopa 120GB i oprogramowanie Vista-tragedia zgodnie z instrukcją moge powiększyć do 2GB, jak sprawdzić czy potrzebne dwa po 1GB czy wystarczy jeden 2GB.

(adam749) #2

Chodzi Ci o powiększenie pamięci RAM, czy powiększenie powierzchni dyskowej??

Jaki to laptop??

(MaRa) #3

Najprościej odkręcić klapkę zakrywającą moduły pamięci.

W szklanej kuli zobaczyłem, że ten laptop ma dwa gniazda pamięci. Prawdopodobnie fabrycznie osadzone jest jedno z nich. Wystarczy dokupić drugi moduł o identycznych parametrach, tzn. np. DDR2 o tej samej częstotliwości taktowania, pojemności i tych samych (ewentualnie niższych) czasach opóźnienia CL. W sklepie komputerowym powinni na zamówienie sprowadzić określony model w ciągu kilku dni (przy okazji wraz z innym towarem), albo należałoby zmienić sklep :stuck_out_tongue:

Najlepiej dobrego producenta, np Kingstona (z tym nie miałem problemów, miałem za to dokładając pamięci GoodRAM, ale na samych GoodRAM-ach bezproblemowo komputer chodził).

Podobieństwo parametrów jest ważne, przy innych komputer będzie działał, ale mogą pojawić się błędy zapisu/odczytu (komunikat "pamięć nie może być read").

Lepiej też zastosować 2 moduły po 1GB (obydwa o tej samej pojemności) niż 1 moduł 2 GB, będą wtedy działać w trybie dual channel, co nieco podniesie wydajność. Do kilku procent, ale to zawsze coś.

(Mariusz Gd Ol) #4

Boski jesteś z tym opisem ale ja mam na karku 50 latek i to nie jest całkiem zrozumiałe, postaraj się to przetłumaczyć na ludzki język, a będe wdzięczny do twojej śmierci. Pozdro

(Mariusz Gd Ol) #5

Acer Aspire 5320 120GB i tyle wiem a pracuje na Viscie i dladego jest problem bo bydle jest wolne, przy podwojeniu pamięci powinien dzialać troszke lepiej - Chyba!

(Adalbert) #6

Popracuj na komputerze, porób to co zwykle robisz, a potem Ctrl+Alt+Del > Menadżer Zadań > Wydajność > Pamięć zadeklarowana > Szczyt i podaj nam wartość. Rozwiejemy Twoje "Chyba!".