Jak powrócić do normalnego trybu z Safe Mode?

Witam,

Pytanie jak w temacie.

Mój system wykrył przy skanowaniu programem antiwirusowym Dr. Web Curelt trojana. Po skanie wyświetliło listę zainfekowanych plików, ale jednego z plików nie udało się usunąć: A0137571.dll - Trojan.Hitpop.origin.

Postanowiłem więc zainstalować Kasperskyego - celem sprawdzenia i usunięcia ewentualnych pozostałości trojana. Kaspersky przy instalacji wyświetlał informacje o blokadzie programów, a później zażądał resrartu. Po restarcie system nie chciał już się odpalić w trybie normalnym - przy próbach odpalenia automatycznie się restartował. Działa więc w okrojonym systemie Safe Mode - bez połączenia z internetem, bez dzwięku w programach, działa to bardzo opornie.

Nie wiem co mam dalej robić. Chcę odpalić system w normalnym trybie - czy jest to w tej chwili możliwe? Bardzo proszę o jakiekolwiek rady, bo już się meczę cały weekend, a komputer potrzebuję do pracy.

Marek

Po włączeniu komputera wciśnij klawisz F8, przed rozpoczęciem ładowania systemu. Następnie:

  • wybierz tryb awaryjny z wierszem polecenia.

  • wybierz system operacyjny, jeżeli Masz ich więcej.

  • Zaloguj się do systemu na konto z uprawnieniami administratora.

  • Wpisz c:\windows\system32\restore\rstrui.exe , gdzie na dysku C jest zainstalowany XP.

  • Przywróć do czasów sprzed awarii.

Potem podaj log z programu Combofix :arrow: viewtopic.php?f=16&t=36654

Logi wklejasz na http://wklej.eu lub na http://wklej.org, a w poście dajesz tylko link do nich.

Jeżeli nie da rady nic zrobić, to podczas startu komputera, przed startem systemu, wciśnij F8. Pojawi się okno z wyborem , jak ma zostać uruchomiony system, wybierz opcję Wyłącz automatyczne uruchamianie ponowne komputera po awarii. Wyświetli się niebieski ekran. Podaj z niego kod błędu oraz przyczynę.

Witam,

Niestety, to nie działa. Nadal restartuje, gdy chcę uruchomić system normalnie.

Robie loga z Combo w momencie gdy komputer jest w syste,mie safe Mode nic nie daje, bo nie wykazuje wówczas log żadnych uchybień.

Może jeszcze jakieś propozycje? Coś czuję, że nie poradzę sobie z tym sam - mam wołać kogoś do komputera czy coś mi poradzicie?

Pozdrawiam.

Spróbuj w awaryjnym odinstalować Kasperskiego. Możliwe że masz dwa AV i się “pogryzły” i stąd takie objawy.