Jak powrócić do xp? Problem z instalacją

(Bajec) #1

Ostatni wgrałem sobie viste. Nie jestem zadowolony z jej pracy i postanowiłem powrócić do xp. Tylko jak to zrobić???

(Kolmar) #2

Jaki to jest komputer, laptop czy stacjonarny ?

(niezDarek) #3

był juz podobny temat viewtopic.php?t=233332

poczytaj

(Bajec) #4

Stacjnarny. A jest jakaś różnica?

(Binio21a) #5

Ustawiasz w Biosie bootowanie z CD, wkładasz płytkę do XP-ka i dalej już sobie poradzisz :slight_smile:

(Bajec) #6

Tylko o to chodzi że instalator nie chce iść.....

(Kolmar) #7

Może będzie trzeba zintegrować z płytką sterownik SATA. Jeżeli tak to użyj szukajki, było multum takich tematów na tym forum.

(niezDarek) #8

spróbój ustawic aby bios wykrywała dyski SATA jako ATA(IDE)

(Bajec) #9

Po włożeniu płytki z xp wyświetla się napis w sylu " wciśnięce dowolnego klawisza spowoduje rozruch cd". Po naciśnięciu klawisza wyskakuje napis "instalator sprawdza konfigurację sprzętową". Jak dobrze pamiętam powinno się to pokazać na dole ekranu na niebieskim tle, a wyświetla się u góry ekranu na czarnym tle. Dalej tylko czarny obraz.

W dniu 17.07.2008 , o godzinie 14:22 został dopisany post przez bajec

A skąd pobrać te sterowniki? I skąd mam wiedzieć jakie do mojego sprzętu?

(Cosik Ktosik) #10

W evereście ultimate (komputer->podsumowanie): http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... +4.50.1330

Masz nazwę płyty głównej. Jak nie możesz odczytać, to odkręć boczną ściankę obudowy i odczytaj prosto z płyty. Sterowniki znajdziesz na stronie producenta płyty głównej.

(Bajec) #11

Moja płyta główna to: Asus P5LD2 SE. może ktoś dać link gdzie znajdę odpowiednie sterowniki i jak je wgrać ?

(Cosik Ktosik) #12

Tutaj:

http://support.asus.com/download/downlo ... P5LD2%20SE

Najpierw instalujesz sterowniki do chipsetu, potem całą resztę (biosu nie ściągaj). Pliki ściągasz w postaci spakowanej, więc musisz je wypakować. W każdym folderze jest setup.exe. Wybierasz i instalujesz.

(Bajec) #13

ale ja mam je zainstalować? a nie wrzucić na płytkę z xp? I po ich instalacji instalator xp pójdzie?

(Cosik Ktosik) #14

Z tego co widzę, to do tej płyty nie potrzeba dodatkowych sterowników do instalowania XP. Te sterowniki co podałem instalujesz po zainstalowaniu systemu.

(Bajec) #15

To jaki jest sens instalować po instalacji systemu, jeżeli ja tego systemu właśnie nie mogę zainstalować...?

(Kolmar) #16

bajec , masz możliwość w biosie przełączenia z trybu AHCI na IDE ?? Jeżeli tak to przełącz.

(Bajec) #17

A gdzie mniej więcej mam tego szukać?

(Kolmar) #18

Sprawdź w CMOS setup -> SATA AHCI Mode ustaw na Disabled.

(Dominik Bed) #19

Widzę że masz problem z vistą to tak aby skasować vistę to tu masz link do przykładowego programu http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... ted+0.3.77 ktory trzeba nagrać jako obraz ISO na płytę CD i zbotować w biosie a dalej progra cie poprowadzi jeśli masz cenne dane na tej samej partycji co system to nagraj na płytę dvd lub pendrive i tyle a póżniej windows xp instalka pozdr :smiley: