Jak pozbyć się monitu podczas kop. na urz. multimedialne?


([glue]) #1

Jak w temacie, próbuję pozbyć się takiego monitu, ponieważ przy kopiowaniu większej ilości plików jest bardzo męczący:

monit.jpg


(nnick) #2

Przeczytaj cały komunikat, szczególnie jego dolną część


([glue]) #3

Umiem czytać i dolną część też przeczytałem. Przy kopiowaniu plików z wielu folderów, ptaszek przy “Zrób dla wszystkich plików” nie pomaga :]


(kamil_w) #4

Tu nie chodzi o liczbę folderów, a o liczbę typów plików. Każdy typ to nowy komunikat. Napisz co to urządzenie. Może da się w nim ustawić działanie jako pamięć masowa, a nie urządzenie multimedialne korzystające z protokołu MTP.


([glue]) #5

Samsung Galaxy Nexus, nie da się przestawić go w tryb pamięci masowej, dlatego chcę się pozbyć komunikatu, bo chyba wszystkie opcje wyczerpałem :slight_smile:


(majcovsky) #6

A to przypadkiem nie jest Windows 8?


(kamil_w) #7

W moim Samsungu Galaxy S2 mam możliwość podłączenia smartfonu jako pamięci masowej.

Ustawienia -> Komunikacja [Więcej…] -> Ustawienia USB. Podpinamy urządzenie do komputera i klikamy w przycisk “Podłącz pamięć do komputera”. Możliwe, że u ciebie będzie tak samo.


([glue]) #8

Nie, to Windows 7 z nakładką. W starszych wersjach Androida jest pamięć masowa, w Nexusie jest 4.0 ICS, i ma tylko opcję PTP i MTP. Jakbym mógł to już dawno bym z tego skorzystał. Chodzi mi o usunięcie tego monitu.


(kamil_w) #9

W SGS2 również mam ICS’a i jest możliwość podpięcia urządzenia jako pamięci masowej w taki sposób jaki wskazałem powyżej. Samego monitu nie wyłączysz w systemie. Chyba, że uda się znaleźć jakiś zewnętrzny program, który kopiuje pliki poprzez MTP.


([glue]) #10

To chyba masz jakiegoś CustomROMa, ja nie mam takiej opcji w Nexusie. Jakoś przez rejestr musi się dać i ktoś to powinien wiedzieć :slight_smile:

Ok, już wiem, Nexus to jedyny telefon z ICS bez obsługi USB w trybie pamięci masowej. Pytanie co do monitu nadal aktualne.


(kamil_w) #11

Mam oficjalny system od Samsunga. Co do problemu, to czytam i czytam o nim w Internecie i rozwiązania nie widać.

Problem w google

Widać nie ma prostego rozwiązania. Przychodzi mi jeszcze do głowy takie rozwiązanie, żeby do telefonu podpiąć pamięć masową za pomocą kabla lub przejściówki USB on-the-go. Rozwiązanie to ma również kilka ograniczeń.


([glue]) #12

Też dosyć mocno przekopałem internet i nic. No cóż, wygląda na to, że muszę pokombinować z tym OnTheGo. Dzięki.