Jak pozbyc sie szumow

(Lukaszm Zdw) #1

mam pytanko czy mozna pozbyc sie szumow jakie sa wywolane podczas polaczenie kompa z wieza z glosnikow wiezy wychodza szumy bo podlaczona jest antena od tv kablowej szumy znikaja gdy jest podlaczona zwykla antenka tj ten kabelek :slight_smile: (chyab wiecie o co chodzi)

(Zbych ) #2

W antenach tel.kablowych generowane jest napi─Öcie, do┼Ť─ç wysokie zw┼éaszcza w kabl├│wce Vectry, potrafi nawet nie┼║le da─ç "kopa" pod┼éanczaj─ůc dzwi─Ök z kompa do wie┼╝y napi─Öcie jeszcze bardziej sie kumuluje powoduj─ůc szumy a nawet buczenie w g┼éo┼Ťnikach ,nie pomaga nawet uziemienie sprz─Ötu , mo┼╝na zastosowa─ç do kabl├│wki seperator sygna┼éu antenowego (dost─Öpne w sklepach RTV) u mnie to skutecznie pomog┼éo.

(Lukaszm Zdw) #3

a mozesz jasniej co mam zrobic zeby sie tego pozbyc bo wkurza mnie juz odlanczanie anteny i podlanczanie jej ponownie

(Zbych ) #4

My┼Ťle ┼╝e ja┼Ťniej sie ju┼╝ nie da opisa─ç , zakupi─ç seperator (z zastrze┼╝eniem w sklepie ┼╝e jak szumy nie ust─ůpi─ů to do zwrotu) i wpi─ů─ç go mi─Ödzy kabel antenowy a gniazko w wie┼╝y ,albo mo┼╝na wpi─ů─ç zaraz przy gnazdku kabl├│wki

(Lukaszm Zdw) #5

acha dzieki jutro pojde sie dowiedziec co i jak i ile to kosztuje