Jak pozbyc sie szumow

mam pytanko czy mozna pozbyc sie szumow jakie sa wywolane podczas polaczenie kompa z wieza z glosnikow wiezy wychodza szumy bo podlaczona jest antena od tv kablowej szumy znikaja gdy jest podlaczona zwykla antenka tj ten kabelek :slight_smile: (chyab wiecie o co chodzi)

W antenach tel.kablowych generowane jest napięcie, dość wysokie zwłaszcza w kablówce Vectry, potrafi nawet nieźle dać “kopa” podłanczając dzwięk z kompa do wieży napięcie jeszcze bardziej sie kumuluje powodując szumy a nawet buczenie w głośnikach ,nie pomaga nawet uziemienie sprzętu , można zastosować do kablówki seperator sygnału antenowego (dostępne w sklepach RTV) u mnie to skutecznie pomogło.

a mozesz jasniej co mam zrobic zeby sie tego pozbyc bo wkurza mnie juz odlanczanie anteny i podlanczanie jej ponownie

Myśle że jaśniej sie już nie da opisać , zakupić seperator (z zastrzeżeniem w sklepie że jak szumy nie ustąpią to do zwrotu) i wpiąć go między kabel antenowy a gniazko w wieży ,albo można wpiąć zaraz przy gnazdku kablówki

acha dzieki jutro pojde sie dowiedziec co i jak i ile to kosztuje