Jak pozbyć się zabezpieczonych katalogów

(system) #1

No i kolejny problem po formacie....

Pan z serwisu skopiował mi większość danych na drugą partycje.

Już prawie wszystko sobie przerzuciłem, ale na dysku zostało tak z kilkadziesiąt katalogów o dziwnych nazwach typu "MSI20c81.tmp"

Z tymi katalogami nie mogę nic zrobić: zmienić nazwy, usunąć, otworzyć...Nic...

Jak mogę się ich w takim razie pozbyć?:expressionless:

(pakierhakierxd) #2

polecam ci program unlocker on ci na pewno to usunie

(kamil_w) #3

No Unlocker może, ale nie musi ci pomóc. Możesz odpalić np. Ubuntu z LiveCD i spod tego linuxa usuniesz te pliki.

(tacyer) #4

Jeśli chcesz plik usunąć: Ściągnij i zainstaluj TotalCommandera, uruchom go. Nestępnie ctrl+alt+del czyli Menedzer zadań Windows, zakładka procesy i znajdujesz proces explorer.exe i go wyłączasz. Nastepnie na uruchomionym TC usuwasz ten plik. Ponownie wchodzisz w Menedzera i w zakładce Aplikajce dajesz Nowe zadanie... i wpisuje explorer.exe i ENTER. Powinno pomóc :wink: Jeśli chcesz coś w nich pozmieniać uruchom system w trybie awaryjnym, powinno pomóc.

(Gararz) #5

Czy z Alt Commanderem też można coś takiego zrobić?

(tacyer) #6

NIe wiem, nie działałem na nim, sprubuj nic nie zaszkodzi :stuck_out_tongue:

(system) #7

Wyłączyłem explorera,ale dalej nie można usunąć.

Te pliki raczej nie są używane...To jest osobny dysk więc windows czy inne aplikacje nie powinny używać tych katalogów.

Tym unlockerem nie wiem jak się posługiwać. Włączam go, ale pokazuje się tylko ikona w trayu.

(Chillout) #8

F8 przy starcie komputera, wejdź w tryb awaryjny i usuń pliki.

(Kolmar) #9

Przeskanuj powierzchnię tejże partycji za pomocą polecenia chkdsk x: /r gdzie X oznaczać będzie literkę tej partycji, gdzie Masz te nieusuwalne pliki. Polecenie wpisujesz we wierszu poleceń, w tym wypadku najprawdopodobniej od razu nie sprawdzi jej, tylko po zrestartowaniu kompa.