Jak pozmieniać seryjnie nazwy w pliku tekstowym?

(Djzon) #1

Witam. Nie wiem jak sobie z tym poradzić więc myślę, że ktoś może mi pomóc? Chodzi mi o zmianę nazwy jakiegoś wyrazu zawsze po znaku "/" zmienić jakąkolwiek nazwę na "archiwum" np: 100//123a/abchd zamienić na 100//123a/archiwum. Bardzo proszę o najprostszy sposób.

(Bear Tzm) #2

...

(Djzon) #3

I co będę tak z każdym wpisywał ? Jak nazwy się zmieniają to ten sposób odpada.

(Bear Tzm) #4

...

(Djzon) #5

Wpisy różnią się też długościa. Nie znalazłem innego sposobu. Pozostało mi 3000 nazw zmieniać ręcznie ;\

(Bear Tzm) #6

...

(Djzon) #7

To co po słowie archiwum jest niepotrzebne->

sfsfcds archiwum1796061/fottt-by-me--d

ccsdcsdcsarchiwum1795116/kocham-cie--

cdf4545 archiwum1363273/drzewo-w-zywieckim-parku

fcvvdvfdvf33r33archiwum1597316/serducho

cdcvdvdvfdvarchiwum1783176/romina

vdfvffg5656archiwum1681220/zjarana-szczesciem-uita-marzeniami-d-czy-jakos-tam-d

34354545fgvarchiwum1643522/w-gorach

(Bear Tzm) #8

...

(Djzon) #9

Czekam , czekam :slight_smile:

(Drobok) #10

Zakładając że w tekście nie masz słowa archiwum (chodź wtedy formuła też działa) możesz zastosować moją metodę mimo że nie optymalną. Za pomocą excela ;]

Import danych z pliku tekstowego

Wbisujesz formułę

=PRAWY(A1;DŁ(A1)-ZNAJDŹ("\";A1;1)+7)

Następnie kopiujesz formułę do pozostałych 3tyś komórek (kilka sekund przeciąganiem)

Możesz skopiować wynik.

Moja formuła działa pod warunkiem że przed \ jest zawsze 7 znaków które chcesz usunąć wraz z tekstem który następuje po nim.

(Djzon) #11

drobok - nie bardzo Cię rozumiem - chaotycznie to napisałeś... U mnie excel nie obsługuje plików tekstowych. A może być Open Office 3.2 ?

(Drobok) #12

"Import danych z pliku tekstowego" << zakładka dane / plik tekstowy

Niestety nie posiadam aktualnie open offica, ale na pewno tam też jest takowa opcja ze względu na to że z niej korzystałem. Zauważ również że nie wszystkie formuły win będą działać w open office.

(marcin82) #13

Można też spróbować wykorzystać do tego Total Commander. Tam pod skrótem Ctrl+T masz "Narzędzie Wielokrotnej Zamiany".

(Djzon) #14

Nie będę sciagał Excela zajmuje to około 300 MB. A do tego jest płatny. No cóż do rana będę musiał siedzieć i ręcznie zmieniać nazwy.

-- Dodane 24.10.2010 (N) 21:42 --

To zmienia nazwe pliku a nie tekstu.

(Bear Tzm) #15

...

(Drobok) #16

Ja posiadam 60dniowego triala 2007 dołączonego do lapka xD

O ile to nic prywatnego możesz całość wstawić na forum to mógłbym ci to przerobić ;]

(Djzon) #17

Wszystko OK - oczywiście dzięki pomocy Tm-k.