Jak poznać nazwy modułów jądra do załadowania?

Witam,

Pytanie jest następujące:

Jaka jest relacja pomiędzy nazwą modułów jądra (ładowane przez insmod/modprobe) a nazwą modułów jądra w pliku .config (podczas kompilacji jądra)? Chodzi mi o to, że np. jaki moduł na starcie mam załadować, jeżeli trzeba skompilować jądro z takimi parametrami (plik .config):

CONFIG_SERIAL_NONSTANDARD=y

CONFIG_PPP_BSDCOMP=y

EDIT-----------

Aha, jeżeli kogoś to interesuje to problem w temacie założonym przeze mnie pt. “wypalanie i instalacja slackware-12.0-install-dvd.iso” został rozwikłany.

Zobacz sobie do manuala polecenia modprobe.

Odpowiadając stricte na Twoje pytanie musiałbym sie przesiąść na Linuksa, by to sprawdzić za Ciebie, co nie jest w tej chwili możliwe, ale wydaje mi sie ze, modprobe pobiera nazwy modułów z /lib/modules/uname -r

Daaawno już sie w to nie bawiłem ale zaznaczenie modułu w pliku .config nie równa sie czasem jego automatycznego wczytania?

make module && make module_install ?

Tak, jeżeli zaznaczysz “y” to ten moduł będzie wkompilowany w jądro. Mnie chodziło o to, aby nie kompilować jądra ponownie tylko załadować na starcie, bo wszystkie potrzebne moduły mam oznaczone jako moduł (czyli np CONFIG_SERIAL_NONSTANDARD=m).

chyba jakiejś dokładnej zależności niema :stuck_out_tongue:

po prostu musisz znać nazwę modułu i już

jest takike coś jak hw-detect (nie wiem czy potrzebnie umieściłem “-” bo go dawno nie używałem).