Jak pozybyć się Visty?


(Sliwa89) #1

Hej,

Mam problem ponieważ kolega dał mi komputer abym zrobił mu formata i zainstalował win7 zamiast visty i tutaj pojawia się problem ponieważ przy włożeniu płyty z win7 miga kursor na czarnym ekranie i następnie pojawia się okno logowania do systemu.

Chce od razu zaznaczyć ,że zmieniłem w biosie na czytanie płyty, ale po prostu żadnej płyty nie czyta oprócz visty ;/ wiecie może jak się tej visty pozbyć?


(Seba_K.) #2

Walczyłem kiedyś z podobnym problemem, z tym że z Visty przejść miałem na XP. Szybko i skutecznie tylko dało się wymontować dysk i na drugim komputerze sformatowałem partycję na którym był system. Inaczej nie dało się systemu usunąć. Nie wiem dlaczego.


(Sliwa89) #3

No właśnie zastanawia mnie co dokładnie blokuje te płyty z innym systemem…


(Piotrkijak) #4

■■■■■■■ wie, czy to nie jest jakaś blokada producenta, aby nie można było wgrać innego systemu. Spróbuj odpalić gparted, wywalić wszystkie partycje razem z recovery, założyć nowe partycje i wtedy spróbuj. Kiedyś jak instalowałem ojce koledze 7 zamiast Visty to dało radę w ten sposób. A jak nie, to wymontuj dysk podłącz pod stacjonarę i po problemie, tylko musisz się liczyć, że wykrecenie dysku = utrata gwarancji jeżeli jest jeszcze ważna.


(Sliwa89) #5

zrobiłem tak jak mówiliście najszybszym sposobem, wyjąłem dysk i włożyłem go do siebie :slight_smile:

Dodane 05.01.2013 (So) 11:46

Muszę odświeżyć temat, trafił mi się kolejny komp i ten sam problem… ale niestety wyjęcie dysku i zainstalowanie systemu na innym kompie nie pomaga… Jakieś sugestie?