Jak Prawidłowo Podłączyć Kabelki Do Płyty Głownej

Witajcie,

Proszę Was o rade jak prawidłowo podłączyć kabelki do płyty głównej. Zawsze miałem z tym problem, nigdy nie wiedziałem jaki kabelek jest do czego itp. Czy ktoś z Was zna sposób jak najłatwiej zapamiętać do czego jest dany kabelek i gdzie go wpiąć w płycie głównej?. Nie biorąc oczywiście do nauki Instrukcji :slight_smile: .

Każdy kabel przecież jest podpisany a instrukcja jest po to żeby ja przeczytać. Sposobu nie ma poprostu poznasz kilka płyt głownych to potem instynkotwnie co do czego powinno byc bedziesz wiedzał. Ale tego nie ma co sie uczyc chyba ze ktos ci codzinnie rano odczepia.

To jak niby inaczej

Uniwersalnie bierzesz śrubokręt w rękę i jedziesz po pinach często tak odpalałem/ resetowałem jak mi się nie chciało szukać ustawienia za którymś razem zawsze odpalało.

Zwykle np Power Led - lampka od powera hdd led lampka od dysku, pwr od odpalania.

a czemuz to ?

przeciesz tak jest to tak opisane że nawet półmózg by załapał co i jak …

pozatym trzeba było patrzeć jak sie odpinało kabelki

ponadto kabelki są podpisane i gniazda w płycie głównej tez … jaki problem dopasowac oznaczenia do siebie ? :shock: ?

Wszystko by było dobrze jak by była instrukcja. Bez tego ani rusz a nie chce czegoś źle podpiąć.

Zdaję się, że prosiłem Cię już kiedyś o normalne nazywanie tematów :evil:

Popraw To, Chyba, że Chcesz Dostać Pamiątkę.

Instrukcja w pdf powinna być na stronie producenta płyty głównej.

Chodzi o podpięcie kabelków do płty głównej Soltek SL-75FRV. Patrzyłem na stronę Producenta ale nie ma już tego modelu płyty głównej w jego zasobach. Poniżej przedstawiam zdjęcie wpięcia kabelków do płyty głownej

b3fe9be2b2193fc2.jpg

Jak by ktoś z Was mógł mi napisać co w piąć w które miejsce, był bym wdzięczny :slight_smile: .

Może to ci pomorze: http://www.tomshardware.pl/howto/20020918/diy_2-13.html