Jak prawidłowo połączyć 2 routery kablem sieciowym?

Hej posiadam router z UPC Thomson TWG870UG i mój własny TP-link WR740N chciałbym ten drugi wykorzystać jako AP tylko nwm czy wszystko zrobiłem tak jak trzeba bo internet w TP-linku nie działa na TP-link wyłączyłem serwer DHCP i zmieniłem końcówkę IP na wybrane z puli podłączyłem je kablem w TP-Linku do wejścia WAN na TP-Linku świecą się wszystkie diody tak jak trzeba pomóżcie czy robię coś źle a jeśli nie to co może być przyczyną

a zapory wyłączone?

jakie zapory?

zapora to firewall sprzętowy w routerze

W jakim celu wyłączyłeś serwer DHCP? Skoro wyłączyłeś serwer DHCP, przypisujesz komputerom adresy IP ręcznie?

Gdzie zmieniłeś tę końcówkę adresu? Na interfejsie WAN czy LAN?

Oba routery możesz połączyć na dwa sposoby, a właściwie na 3, bo można je połączyć bezprzewodowo, ale pytasz o połączenie przewodowe, więc tę kwestię pominę.

Sposób 1.

Podłączasz kabel od Thomsona do portu WAN w TP Linku, na interfejsie WAN ustawiasz typ połączenia Dynamic IP, na interfejsie LAN włączasz serwer DHCP i jeśli adresy są z tej samej podsieci zmieniasz je, jeśli nie, to zostawiasz bez zmian. W tym przypadku komputery podłączone do obu urządzeń z osobna będą w różnych podsieciach

Sposób 2.

Podłączasz kabel od Thomsona do port LAN w TP Linku, masz szczęście, że ten model posiada funkcję auto MDI-MDIX, więc możesz routery połączyć dowolnym kablem sieciowym, i dopiero w tym przypadku na TP Linku wyłączasz serwer DHCP (właściwie to nie ma znaczenia, na którym urządzeniu działa serwer DHCP, ważne żeby działał jeden z nich) i to właściwie wszystko. W tym przypadku wszystkie komputery będą w tej samej podsieci, niezależnie do którego routera będą podłączone.