Jak prawidłowo skonfigurować firewall Jetico?

(cenart) #1

Witam...obejrzałem sobie wyniki testów firewall-i na http://www.firewallleaktester.com/tests_overview.php i postanowiłem zrezygnować z systemowej zapory na rzecz Jetico Personal Firewall 2.0.0.7 ale napotkałem pewien problem ponieważ program jest angielskojęzyczny a ja co tu gadać słabiutki jestem:-(, spolszczenia też nigdzie nie znalazłem...a chciałbym go poprostu dobrze skonfigurować. Może odezwą się użytkownicy, którzy poradzą jak to zrobić? Albo może są stronki z opisem prawidłowej konfiguracji? Narazie jeszcze go niezaistalowałem...

Będę wdzięczny za pomoc...

(Pavko89) #2

http://antivir-polska.info/forum/viewtopic.php?t=67

(cenart) #3

No i poczytałem sobie....tyle że za wiele to tam tego niema a ja nie wiem jak ustawić w sekcji: configuration wizard:-(....tzn. trusted zone opanowałem ale jak klikam dalej to pojawia się okno: blocked zone i tu nie wim co mam wpisać....a może to trzeba poprostu pominąć???

co z tym zrobić???

Będę wdzięczny za pomoc....

(Asterisk) #4

Z linkowanego tematu

(cenart) #5

Witam! Asteriks. to co napisałeś to rozumiem i już wiem co mam robić i jak ale chodzi mi coś innego. Spróbuję napisać w miarę przejrzyście bo nie wiem jak zrobić tak na już screena. Otóż:

1.Start->Wszystkie programy->Jetico Personal Firewall->Configuration Wizard->Welcome to Jetico Personal Wizard Firewall Configuration Wizard->klikam "dalej"->Trusted Zone(to już skonfigurowałem)->klikam "dalej"->Blocked Zone...i tu właśnie leży sedno mojego pytania...Opis po ang. w tej sekcji jest taki:"Blocked zone is a set of potentially hamful hosts or networsk. Optimal protection security policy denies all communications with blocked zone". No i mam jak w poprzedniej sekcji 3 opcje do wyboru:

1. computer name

2.single IP adress

3.network adress

Chodzi mi o to: czemu służy ta sekcja i czy mam ją skonfigurować?Jeśli skonfigurować to jak? Bardzo pomocne byłoby ewentualne przetłumaczenie angielskiego opisu w tej sekcji to już sobie dam radę.

Z góry dziękuję i pozdrawiam

(michalj82) #6

W tej sekcji podajesz numery IP komputerów, które chcesz zablokować, żeby twój komputer nie mógł się z nimi łączyć.