Jak przeinstalować XP na 98

Mam zainstalowany windows xp home edition,system plików ntfs i chciałem zainstalować 98 `bo komp jest wiekowy i nie mogę znalezć sterowników audio cmi8330/c3d do xp

Program 98 mam na płycie i płyta startuje ,ale zaraz potem wyskakuje jakiś błąd

Mógł by ktoś mi opisać jak go przeinstalować

włóż płytę xp ,po załadowaniu sformatuj dysk c i na tym zakończ,wrzuć płytę 98 i rozpocznij instalację powinno być ok jak by co pisz gg 4558505

http://pl.wikipedia.org/wiki/Microsoft_Windows_98

Bo do uruchomienia instalacji Windows 98 potrzebna jest dyskietka startowa :stuck_out_tongue:

Jaki to komp (specyfikacja)?

Koniecznie przy formatowaniu dysku musisz zmienić system plików na dysku z NTFS na FAT32 gdyż Win98 nie obsługuje ntfs

A teraz wymyślasz… instalowałeś/łaś kiedyś Win98? Bootuje jak każdy inny. Może mieć problemy z formatem partycji NTFS i dyskami sata, ale skoro to wiekowy komputer, to druga opcja raczej odpada.

W razie dalszych problemów z instalacją (nie zapomnij o zmianie systemu plików partycji systemowej na FAT32) instalację odpal komendą setupcor z płyty instalacyjnej Win98.

dziwne bo nie mogę sformatować dysku,a win xp instalowałem kilkanaście razy zawsze było tak samo

instalator ładuje pliki,a potem jest komunikat co chcesz zrobić

zainstalować system (Enter)

utworzyć partycje(klawisz C)

usunąć partycje(klawisz D)

no i kiedy wciskam D to się nic nie dzieje,a wcześniej było dobrze

po tym jak wciskałem D zaczynało się formatowanie

morze ktoś miał podobną sytuacje albo wie jak to zrobić

morze jest inna morzliwość formatu

Przecież napisano ci że musisz przed instalacją zmienić system plików na FAT32.

Możliwości cała masa np:

GParted

http://www.dobreprogramy.pl/GParted,Pro … 13209.html

tak,ale jak formatowanie zostanie zaakceptowane to przed samym formatem zawsze była

morzliwość zmiany plików

bo jak wciska się D żeby usunąć partycje to pózniej trzeba jeszcze to potwierdzić

i wtedy jest wybór formatu NTFS albo FAT32,a następnie zaczyna format

ja mam problem przy pierwszej próbie wciśnięcia D bo nie reaguje do wyboru formatu nie doszłem

Masz przydatne narzędzie do operacji na partycjach w linku powyżej, jeżeli partycję systemową przygotujesz sobie nim przed instalacją ten krok możesz pominąć :slight_smile:

spróbuje,a jak wypalę ten program na płytę to mam ją odpalić jak windows bo system nie uruchamia

się normalnie tylko boot odpala i ładuje pliki

Tak, wypalasz obraz ISO na płytę i z niej bootujesz.

dobra dzięki będę próbował

Należy pamiętać by partycja w systemie plików FAT32 nie przekraczała wielkości 32GB.