Jak przejsc z DX10 na 9.0c?

mam laptopa acer as 5710g-101g16 z kartą grafiki radeon HD 2300 i DirectX10 i Win Vista Home Premium. Wolałbym przejść na Direct 9.0c. Jak? Proszę o dokładny opis, ponieważ trochę się jeszcze gubię w Viscie.

Przecież wista ma winstalowany DX9 więc nie rozumiem o jakie przechodzenie ci chodzi.

W Viście nie przejdziesz na DX9, musisz przejśc na XP.

Vista ma DX10

…ale jest kompatybilność wsteczna. Jeśli gra obsługuje tylko dx9, to będzie używać dx9 a nie 10. Jeśli używa 10, najprawdopodobniej istnieje mozliwosć właczenia/wyłączenia tego trybu.

DX10 zawiera w sobie również DX9 i DX8

chodzi mi właśnie o nowsze gry, takie które obsługują DX10 i 9. Wiem ze 10 strasznie muli, a ta karta to demon szybkości raczej nie jest… Na 9 działałyby płynniej…

Jeśli gra obsługuje dx10 to właśnie w tym trybie się domyślnie uruchomi.

To, że zawiera obsługę pewnych komponentów, które były obecne w dx9 i 8 nie oznacza, że dx 10 zawiera w sobie również 9 i 8.

no i w tym cały problem jak zrobić żeby uruchamiała się w 9?

Vista zawiera DX10 oraz DX9

Duża ilość nowych gier zawiera 2 pliki wykonywalne, jeden DX9 oraz drugi DX10, z kolei na cześci gier można wymusić DX9 poprzez uruchomienie gry z paramterem -DX9 (dziła to np w crysie).

a jak to zrobić?

Tworzysz skrót pliku exe interesującej Cię gry, na skrócie ppm własiwości i w polu element docelowy dopisujesz na koncu -DX9; uruchamiasz grę z tego skrótu od tej pory.

Dla przykładu:

D:\Crysis\Bin32\Crysis.exe -DX9

Oczywiście nie musi to działać w każdej grze :wink:

aha dzięki :slight_smile: a pro street zadziała?

Z tego co się orientuje Pro Street nie obsługuje Dx10, jeśli się mylę proszę mne poprawić :stuck_out_tongue:

Sprawdziłem i gra z parametrem -dx9 włacza się lecz nie widze żadnej różnicy, zapewne jeśli gra nie obsługuje dx10 to uruchamia się już domyślnie w dx9.

ahaa szkoda bo bym sobie pograł… troche mi muli…

Złączono Posta : 01.12.2007 (Sob) 11:02

ale w kazdym razie dzieki towdii przy innych gierkach moze się przydać:)

Złączono Posta : 01.12.2007 (Sob) 11:05

a przy okazji, zeby nie zakadać nowego tematu: jak całkowicie wyłączyć Norton Internet Security? Nie chcę go odinstalowywać. Po prostu jak nie jestem połączony z netem i chcę pograć to lepiej go chyba wyłączyć bo jest dość pamięciożerny…