Jak Przekierowac Porty w Access Point?

Witajcie !

Jestem Zielono niebieski w tych sprawach mam pytanie od 6 godzin mam neta radiowego jak przekierowac w nim porty?? na Access Point’cie pisze mi cos takiego: IEEE 802.11 A/G ACCESS POINT moze to jest wersja? poradzcie cos co zrobic zeby przekierowac porty??albo zrobic aby ip bylo zewnetrzne ;-p

Acces Point nie jest do przekierowywania portów, od tego jest ruter.

AP-rozsyła sygnał radiowy.

tzn nie moge zrobic nic zeby bylo zewnetrzne ip albo cos w stylu tego?

Można, ale jak TY się łączysz z internetem ?? jak sieć osiedlowa czy radiówka to musisz być administratorem albo przynajmniej mieć dostęp do rutera.

ja mam radiówe a Access Point’a liczyc jako router’a?

Dobra to troche prościej, nie jesteś adminem sieci ?? nie masz dostępu do rutera ??

radiówka to jest łącze, które łączy się poprzez Twoją Karte sieciową>antene>Acces Pointa>ruter>modem>gniazdko od TP>kable od TP>i wkońcu ich tam centrala.

Może masz router z AP w jednym urządzeniu, AP służy tylko do odbioru i/lub nadawania sygnału, a przez router konfigurujesz sieć. A jak to zrobić masz napisane w instrukcji routera / jeżeli można, zalezy to od modelu /.

nie jestem adminem sieci a router’a mam chyba w AP tzn w AP mam Router i Switch ;-p a teraz jak to zrobic ;-p

jeżeli nie jesteś adminem a w jakiejś sieci to niewiele zrobisz bo na router musisz się zalogować poprzez hasło.

a Admin Mojej sieci twierdzi ze sie nie da zrobic zewnetrznego ip;/

zrobić się da ale to trochę kosztuje bo za IP zewnętrzne musi zapłacić, ale może nie chcieć tego bo to wiąże się z przekierowaniem portów, dobrą zaporą, wydzieleniem DMZ itp.