Jak przekonac kogos ze lepszym wyborem jest 'skladak'?

Tj. w tytule. Jakich uzywac argumentow? Jak przekonac osobe bedaca za kupieniem gotowego zestawu?

Zestaw składany jesteś o wiele tańszy, gotowe komputery mają dobre procesory a resztę słabszą. Zależy gdzie się taki zestaw by kupowało na allegro to już w ogóle zasilacz noname, pamięci, itd.

Może zamów w sklepie internetowym takim jak proline, Apollo, Agito itd. takim gdzie składają kompy wg. zamówienia ( np. najblizszym miejsca gdzie mieszkasz ). Zestaw weżmiesz z forum a resztę dogadasz w sklepie, reszta zalet w poście powyżej.

Tak jak mówili poprzednicy, jest taniej i co nawet ważniejsze przy składanym samodzielnie komputerze wiesz dokładnie jakie masz podzespoły wsadzone. po 3: masz komputer złożony z takich części jakie Tobie pasują a nie jakie “im” pasowały.

innym istotnym argumentem jest serwisowanie takiego gotowca w przypadku awarii, ktorego trzeba calego odstawic do serwisu, przy skladaku wymontujesz niesprawna czesc

kolejnym jest brak mozliwosci ingerencji do wnetrza, po otwarciu obudowy (zerwaniu plomb) traci sie gwarancje…

no i ostatnia sprawa, jak juz bylo napisane, zlozyc samemu jest taniej nawet o kilkadziesiat procent

tyle ode mnie i udanych zakupow zycze

To nie odnosilo sie do mnie, sam ostatnio skladalem sobie zestaw wlasnie w agito. Chodzi tu o kolege ktory sie upiera na gotowcu a ja juz nie wiedzialem co mu mam powiedziec wiec bylem ciekawe innych argumentow niz te ktore uzylem^^.:stuck_out_tongue:

Niech kupuje to co chce, później pretensje będzie miał do siebie.