Jak przekonwerterować z NTFS na FAT32?

(Piogaw4) #1

Witam ! Nie mogę nigdzie znaleźć jak przekonwerterować system plików z NTFS na FAT32 ! Nie chodzi mi o programy, tylko o komendę bo była jakaś.

A jeżli posiadacie program darmowy i mały w którym można przekonwerterować NTFS na FAT32 też będę ucieszony.

Z góry dziękuję.

Klektus

(reanek) #2

Z tego co wiem to komendy nie ma.Partition magic może to zrobić ale jest ryzyko, no i to płatny program.

(Remix) #3

Witam!

Dokładnie... nie ma komendy, bo ta co podał asteriks jest do konwertowania z FAT32 na NTFS.

Partition Magic to potrafi, Partition Manager chyba też, jednak konwertowanie z NTFS na FAT32 jest bardzo ryzykowne, bo większą część danych może ulec zniszczeniu. Jeśli chcesz konwertować to najlepiej po formacie dysku.

(Asterisk) #4

Za błąd przepraszam - zbędne posty skasowałem

(Ulrichlyoko03) #5

Jest też GParted na dobreprogramy, za free !

(Piogaw4) #6

Właśnie miałem reinstal, więc ryzykuję, że stracę tylko dokumenty które mam na płytkach. Zaraz sprawdzę GParted.

Złączono Posty : 03.02.2007 (Sob) 0:23

Dziękuję, przekonwerterowałem :slight_smile: Uszkodził się tylko "index.dat" W Ciasteczkach.

Złączono Posty : 03.02.2007 (Sob) 0:32

Hmm, uszkodziło się coś jeszcze - miejmy nadzieję, że to już koniec uszkodzeń.

Złączono Posty : 03.02.2007 (Sob) 0:33

Nie wiem czy nie uszkodziło się coś w takalogu windowsoskim...

(Stapp) #7

Nie bardzo rozumiem. Po co konwenterowac po formacie? Prosciej chyba jest od razu formatowac w docelowym systemie plikow. Format tak czy siak usunie dane.

(Piogaw4) #8

Gdy instalowałem nie było opcji FAT32 - co jest dziwne bo dawniej była... :?

(Balcerpl) #9

FAT32 może być TYLKO i wyłącznie do wielkości 32 GB(windows) i może dlatego nie widziałeś tej opcji.

(mktos) #10

Raczej inaczej - Windows umie sformatować tylko partycje do 32 GB w systemie FAT32, FAT32 obsługuje i większe, ale to jest blokada formatowania w systemie, stworzona by ludzie przechodzili na NTFS.