Jak przekonwertować film avi do pełnej szerokości na TV

(sebaele) #1

Witam, tak jak w temacie jak przekonwertować film avi tak aby po nagraniu na CD i otworzeniu w dvd wyświetlany obraz był na całej szerokości telewizora?

Wiele razy już próbowałem ale po otworzeniu w stacjonarnym dvd obraz jest zwężony nie jest na pełnej szerokości TV co mnie strasznie denerwuje :-(.

Bardzo proszę o pomoc jak to zrobić aby jakość obrazu nie pogorszyła się, czarne pasy góra dół mi nie przeszkadzają chodzi mi tylko o szerokość.

Pozdrawiam

(xyzzyx) #2

Nie piszesz czym robisz konwersję. Jeżeli w FormatFactory to wejdź w ustawienia>Aspect>16:9. Co do jakości to może być różnie, jeżeli z materiału 4:3 zrobisz 16:9 coś się może zmienić ale jeżeli masz filmy dobrej jakości to powinno być dobrze. FF to bardzo dobry program. Może być też że konwersję masz zrobioną prawidłowo ale źle konfigurujesz odtwarzacz stacjonarny.

(sebaele) #3

Jaszcze nie robiłem żadnym programem konwersji!

Dodam że mam pożyczoną płytę na której są takiej samej rozdzielczości filmy co moje i po otworzeniu w stacjonarnym dvd wszystko jest ok na zwykłym tv jak i na lcd :-).

Właśnie sprawdziłem filmy nagrane na płycie które wyświetlane są na pełnej szerokości TV programem media info i w proporcjach obrazu mają trzy z nich ustawione na 2,35:1 a jeden na 16:9 i mimo tego wszystko jest ładnie wyświetlane na telewizorze.

-- Dodane 22.05.2011 (N) 14:22 --

Bardzo proszę o pomoc może źle nagrywam!

-- Dodane 22.05.2011 (N) 22:17 --

Witam ponownie, więc tak nagrałem 2 filmy na płytę. Po otworzeniu ich w kinie domowym tylko jeden z nich był na całej szerokości telewizora (Plazma 42 cale).

O to informację filmów odtwarzanego na całej szerokości:

9924550700_1306093421_thumb.jpg

A to informację filmu nie rozciągniętego (brakowało jakieś niecałe 5cm do pełnej szerokości):

8170298700_1306093601_thumb.jpg

Dlaczego tak się dzieje skoro film odtwarzany prawidłowo ma większą rozdzielczość od tego który jest wyświetlany nieprawidłowo! !!

-- Dodane 23.05.2011 (Pn) 0:38 --

xyzzyx zainstalowałem program FormatFactory pl ale nie wiem co ustawić w ustawieniach wyjściowych :frowning: !!