Jak przekonwertować z CPT do PDF?

Witam,

otóż wróciłem właśnie z ksero i starsza pani przed komputerem zeskanowała mi kilka kartek o które prosiłem (dokładnie pewną ważną umowę) tylko że zapisała w rozszerzeniu CPT. Widziałem, że używała jakiegoś programu od corela. Mam ograniczone łącze internetowe (mb) i nie chce go nadwyrężać na pobieranie ciężkich programów, które jak wiadomo nie wiadomo czy w ogóle coś zaradzą. Nie pójdę do niej jeszcze raz bo i tak nie będzie wiedziała o co mi chodzi. Skroiła mnie 7 zł i jeszcze nie zrobiła jak trzeba… Jak rozwiązać ten problem? Proszę o szybką odpowiedź ponieważ sprawa jest pilna. Dzięki

Jest to plik Corel PHOTO-PAINT, w sumie mogła Ci to pani od razu wyeksportować do pdf. Jak nie chcesz niczego ściągać i masz odrobine zaufania to podeślij plik, a oddam już pdf.

Dzięki za chęć pomocy, ale dziewczyna już pobrała u siebie trial i przekonwertowała na pdf. i tak nic z tego, bo jakość skanu jest tak słaba że nadaje się to tylko do kosza. Co za baba…

Czyli jednym słowem pani powklejała Ci obrazki do pliku, zamiast zrobić ocr lub poskanować wszystko od razu do pdf.