Jak Przekonwertować Zapisany Ciąg Wiersza Oddzielony tylko "|" Na Każdą Osobą Komórkę w Excelu

Witam,

Mam taki problem, chciał bym wiersze zapisane w pliku prze konwertować do Excela w postaci takiej żeby każda wartość między TABULATOREM “|” była w osobnej komórce w EXCEL’u.

Wiersze wyglądają tak zapisane (przykład jednego z wierszy, a wierszy jest ponad 200)

I teraz właśnie mam problem, próbowałem przez konwertery ON LINE prze konwertować do EXCEL’a owszem prze konwertuje ale wszystko zapisane jest w jednej komórce a nie np. tak

Jest szansa że jest sposób na prze konwersowanie danych zapisanych w wierszach w postaci ciągłej na każdy TABULATOR w osobnej komórce w EXCEL’u?.

Jeśli taki sposób jest proszę o pomoc :). 

Masz w menu dane opcję importu z pliku tekstowego, tam jako domyślny separator kolumn jest tabulator (można go sobie w tym kreatorze zmienić)

drobok  właśnie patrzę ale nie widzę w swoim EXCEL’u zmiany separatora.

Ale mimo tego jak zmienię separator na brak jak by była taka opcja to jak później ponad 200 wierszy prze konwertować żeby każdy wiersz co zawiera dane z “|” był w osobnych kolumnach  w EXCEL’u?.

http://www.nck.pl/media/2011-01-18/1248_1.pdf

tylko nie wybierasz comma, a dajesz Other i wpisujesz znak pipy

Każdy excel od chyba '97 to ma…

bezzz.thumb.png.4f50260c9db80767a777c3a6

jak nie przez tą opcję, to otwierasz plik przez plik - otwórz…

//Nauczył by się wstawiać grafiki :stuck_out_tongue: // drobok

Zrobiłem według linku od  Zulowski  ale nic wiele to nie dało, owszem zrobi ale wszystko wrzucone jest w jedną kolumnę w EXCEL’u, nie ma właśnie podzielonego wiersza 

na poszczególne komórki np. żeby tak wyglądało (dane wprowadziłem ręcznie by zobrazować o co chodzi żeby było prze konwertowanie w EXCEL’u)

ac05fc473803754.jpg 

Excel - Import danych (txt, csv) - rozdzielenie tekstu na kolumny

Dziękuje Wszystkim za pomoc i w prze konwertowaniu pliku CSV na EXCEL żeby rozdzielić każdy zapis w wierszu na poszczególne komórki. Wszystko zrobiłem, ponad 200 wierszy prze konwertowałem hurtowo wraz z PL znakami bez żadnych błędów i niespodzianek. 

Raz jeszcze wielkie dzięki za pomoc Wszystkim :).