Jak przenieść duże pliki z laptopa(vista) na pc (xp)

(Misiek Mm Michal) #1

Witam. Mam problem z przeniesieniem 2 plików które zajmują po 7gb, na płytke nie wejdzie żeby nagrać :frowning:

Mam pendrive 16gb ale nie wiem dlaczego nie można skopiować wyskakuje komunikat że plik za dużo zajmuje i się nie mieści na pamięć masową, nawet jak kopiuje jeden z tych plików czyli tylko 7gb :frowning: jak to możliwe że się nie mieści ?

Chciałbym to przenieść na pc z oprogramowaniem xp z laptopa z oprogramowaniem vista, mam jakiś kabel do połączenia 2 komputerów czyli żeby sieć zrobić między nimi, ale nie mam pojęcia jak to zrobic bo się na tym wogóle nie znam.

pomocy;

gg 9699877 (jak by ktoś wolał na gg)

ale lepiej na forum bo może to komuś innemu tez pomoze.

Dziękuję za odpowiedzi.

(skrzek) #2

sformatuj pendrajwa w systemie plików ntfs, bo FAT nie przyjmuje plików większych od 4 GB.

(Mirkolo7) #3

Tu masz linka jak byś chciał nadal połączyć 2 kompy za pomocą tylko kabla.

http://www.trochetechniki.pl/Jak-podlac ... t,656.html

(Informatyk) #4

Te metody opisane powyżej są wolne, jeżeli zależy Ci na czasie to najszybszą (a zarazem mniej bezpieczną) metodą jet wyciągniecie dysku z laptopa i podłączenie go do PC :wink: Ja tak robię zawsze jak mam dużo plików do zgrania.

(dark__jedi) #5

Chyba sobie żartujesz... rozkręcanie dwóch komputerów, żeby zgrać kilkanaście Gb danych mija się z celem jak się ma pena 16Gb.

skrzek radzi dobrze, format na NTSF

(roobal) #6

System plikół FAT32 ma pewne ograniczenia. Maksymalna wielkość pliku jaką można przechować w tym systemie plików wynosi 4GB.

To nie może być jakiś kabel, to powinien być kabel skrosowany inaczej komputery mogą nie widzieć siebie nawzajem w sieci lub mogą wystąpić błędy podczas kopiowania.

Pozdrawiam!

(Misiek Mm Michal) #7

Dzięki wielkie pomoc, teraz już bez problemu się mieści, winą było to że było ustawione na fat.

Jeszcze tylko jeden problem jak coś kopiuję na pendrive i np włączę jakiś program typu gg, mozilla lub winamp to wyskakuje w kopiowaniu komunikat brak odpowiedzi i się nie kopiuje dalej :frowning:

wina pendrive ? ( pretec 16gb)

posiadam viste, i laptopa samsung r510 kupiony jakiś rok temu chyba nie jest zasłaby do kopiowania :d bo na gorszym kompie tylko ze pc i ma xp kopiuje i jednoczesnie robię co chcę i nic nie przerywa kopiowania.

Dzięki za link z instrukcją jak zrobić sieć przez kabel skrosowany

(roobal) #8

Tu winny będzie raczej procesor lub dysk twardy, podczas kopiowania intensywnie pracuje dysk i procesor a gdy uruchamiasz jakiś program to wykonywana jest dodatkowa praca dysku (odczyt z dysku w celu znalezienia i uruchomienia programu), procesora i jeszcze RAMu, do którego ładowany jest program. Więc albo masz słaby procesor albo bałagan w systemie :slight_smile:

Nie ma sprawy :slight_smile:

Pozdrawiam!