Jak przenieść duże pliki z laptopa(vista) na pc (xp)

Witam. Mam problem z przeniesieniem 2 plików które zajmują po 7gb, na płytke nie wejdzie żeby nagrać :frowning:

Mam pendrive 16gb ale nie wiem dlaczego nie można skopiować wyskakuje komunikat że plik za dużo zajmuje i się nie mieści na pamięć masową, nawet jak kopiuje jeden z tych plików czyli tylko 7gb :frowning: jak to możliwe że się nie mieści ?

Chciałbym to przenieść na pc z oprogramowaniem xp z laptopa z oprogramowaniem vista, mam jakiś kabel do połączenia 2 komputerów czyli żeby sieć zrobić między nimi, ale nie mam pojęcia jak to zrobic bo się na tym wogóle nie znam.

pomocy;

gg 9699877 (jak by ktoś wolał na gg)

ale lepiej na forum bo może to komuś innemu tez pomoze.

Dziękuję za odpowiedzi.

sformatuj pendrajwa w systemie plików ntfs, bo FAT nie przyjmuje plików większych od 4 GB.

Tu masz linka jak byś chciał nadal połączyć 2 kompy za pomocą tylko kabla.

http://www.trochetechniki.pl/Jak-podlac … t,656.html

Te metody opisane powyżej są wolne, jeżeli zależy Ci na czasie to najszybszą (a zarazem mniej bezpieczną) metodą jet wyciągniecie dysku z laptopa i podłączenie go do PC :wink: Ja tak robię zawsze jak mam dużo plików do zgrania.

Chyba sobie żartujesz… rozkręcanie dwóch komputerów, żeby zgrać kilkanaście Gb danych mija się z celem jak się ma pena 16Gb.

skrzek radzi dobrze, format na NTSF

System plikół FAT32 ma pewne ograniczenia. Maksymalna wielkość pliku jaką można przechować w tym systemie plików wynosi 4GB.

To nie może być jakiś kabel, to powinien być kabel skrosowany inaczej komputery mogą nie widzieć siebie nawzajem w sieci lub mogą wystąpić błędy podczas kopiowania.

Pozdrawiam!

Dzięki wielkie pomoc, teraz już bez problemu się mieści, winą było to że było ustawione na fat.

Jeszcze tylko jeden problem jak coś kopiuję na pendrive i np włączę jakiś program typu gg, mozilla lub winamp to wyskakuje w kopiowaniu komunikat brak odpowiedzi i się nie kopiuje dalej :frowning:

wina pendrive ? ( pretec 16gb)

posiadam viste, i laptopa samsung r510 kupiony jakiś rok temu chyba nie jest zasłaby do kopiowania :d bo na gorszym kompie tylko ze pc i ma xp kopiuje i jednoczesnie robię co chcę i nic nie przerywa kopiowania.

Dzięki za link z instrukcją jak zrobić sieć przez kabel skrosowany

Tu winny będzie raczej procesor lub dysk twardy, podczas kopiowania intensywnie pracuje dysk i procesor a gdy uruchamiasz jakiś program to wykonywana jest dodatkowa praca dysku (odczyt z dysku w celu znalezienia i uruchomienia programu), procesora i jeszcze RAMu, do którego ładowany jest program. Więc albo masz słaby procesor albo bałagan w systemie :slight_smile:

Nie ma sprawy :slight_smile:

Pozdrawiam!