Jak przenieść instalator Visty z partycji recovery na DVD?

Witam.

Planuję usunąć z dysku Vistę. Nie pracuję na tym systemie, jest to koputer mojej dziewczyny… laptop.

Ma stworzoną partycję recovery, na której znajduje się chyba instalator Visty, - oraz kopie bezpieczeństwa- nie dostała jej na płycie, z tego co jej i mi wiadomo :wink:

Teraz pytanie, jak zgrać instalator na płytę, aby możnabyło w razie czego ponownie zainstalować Vistę? Dysk chcę teraz wyczyścić i postawić na laptopie Ubuntu, pownieważ Vista bardzo źle się spisywała…a ja już nie mam ochoty ciągle w niej grzebać. Niestety rozmiar partycji recovery jest większy niż płyta DVD… ktoś już robił może coś takiego, żeby mieć instalkę Visty na płycie, a nie na specjalnej partycji?

Możesz spakować instalkę np. WinZip-em, znajdziesz link do pobrania na dobreprogramy.pl lub spakuj WinRar-em, który też znajdziesz na dobrychprogramach. I dopiero jak instalator Visty będzie spakowany wrzuć na płytę.

Szorstki , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

A przy instalacji jak niby mam tego użyć?

Nie może być spakowane…

Jaki to laptop,zazwyczaj producent laptopa dołącza zainstalowana w systemie aplikacje recovery mangager za pomocą której można utworzyć sobie obraz systemu na plycie CD/DVD

Szorstki ,

musisz użyć tylko i wyłącznie oprogramowania dostarczonego przez producenta laptopa do utworzenia płyt Recovery.

W innym wypadku to co zgrasz na DVD nie będzie działać.

W zależności od firmy programy te mają różne nazwy:

Acer - eRecover

Lenovo - Rescue&Recovery

HP - HP Backup and Recovery Manager

W instrukcji obsługi laptopa powinna być informacja o wykonywaniu płyt Recovery.

Pozdrawiam,

R.

ps

adriank , jak nie wiesz o co chodzi to nie wprowadzaj innych w błąd

Jest to HP Pavilion, ma tę aplikację do tworzenia kopii zapasowej, ale nigdy tego nie robiłem i nie mam pojęcia czy zapisze jedynie ustawienia, czy może będzie to instalator systemu…

Recovery z HP przerzuca na płytę DVD (konkretnie dwie) obraz systemu taki, jaki zastałeś w chwili zakupu

viewtopic.php?f=22&t=287448

Tak sie zastanawiam. Jesli na partycji recovery faktycznie znajduja sie tylko pliki instalacyjne systemu, ktore normalnie znajdowaly by sie na plycie, to czy nie lepiej uzyc po prostu vlite do zrobienia z tego normalnej bootowalnej plyty zamiast bawic sie tymi- najczesciej strasznie cudacznymi- programami ktore wciskaja producenci komputerow?

Nie da się. Partycja Recovery nie zawiera zwykłych plików instalacyjnych tylko spakowany obraz partycji, który jest po prostu rozpakowywany na dysk (nie instalowany)