Jak przenieść plik stronicowania pamięci wirtualnej?

jak to jest, że dysk z windą zawsze zapełnia się najszybciej? :frowning:

czytałem gdzieeś kieeedyś, że można przenieść plik stronicowania pamięci wirtualnej [czy jakoś podobnie się zwał] na inną partycję. pisali tam też, że plik zajmuje dużo miejsca, i że gdy na dysku z systemem jest mało miejsca, można go przenieść na inną partycję.

nie wiem czy 30 mb to mało, ale irytuje mnie zamuł przy starcie systemu, i ten dymek że wyczerpuje się miejsce na dysku c :-x

pomocy :frowning:

Dargon panel sterowania>>system>> Zaawansowane>> wydajność przycisk ustawienia>> zakładka zaawansowane

na dole będziesz miał pamięć wirtualną dajesz zmień i tam możesz sobie to przestawić na inną partycję

Jeżeli instalujesz programy na partycji systemowej to co się dziwisz.

Programy instaluj na innej partycji niż systemowa.

Możesz wyłączyć hibernacje,skasować stare punkty przywracania i niepotrzebne pliki tymczasowe.

Żeby przenieść pamięć wirtualną wejdź w panel sterowanie–>system–>zaawansowane–>wudajność-ustawienia–>zaawansowane i na dole masz przycisk zmień,tam wybierasz na której partycji chcesz mieć pamięć wirtualną i rozmiar.

senkju :mrgreen:

programy zawsze wrzucam na przeznaczoną do tego 80-gigową partycję x-)

Żeby odzyskać trochę miejsca z windy warto jest też czasami wyczyścić dysk ze wszystkich śmieci jakie zostawia Windows (temp, historia itp.). Jeżeli instalujesz sporo programów to warto jest również czasami usunąć niepotrzebne stare punkty przywracania systemu (oczywiście jeżeli masz włączone przywracanie).