Jak przenieść W10 na nowy SSD ze starego HDD

Pytanie jak w temacie z tą różnicą że chciał bym całkowicie pozbyć się pozostałości po W7.
Obecnie mam jeszcze dysk HDD którego partycje wyglądają tak:

System instalowany w trybie UEFI/AHCI i są partycje GPT.
Za chwilę będę miał nowy SSD na stanie.

By zainstalować W10 najpierw instalowałem czystego W7, aktywowałem, tworzyłem obraz W10 po przez Media Creation i aktualizowałem do W10 nie pozostawiając niczego po W7.
Czy jest sposób by zainstalować czystego W10 bez zabawy w instalację W7?
Próbował już ktoś tego? Czy aktywacja przechodzi a raczej czy … MediaCreation który tworzy obraz ISO dla mojego HP zapisuje w nim klucz tak że mogę ten W10 użyć bez zabawy w W7???

Do dyspozycji mam adapter SATA3>USB z zasilaczem oraz kieszeń na dyski SATA w miejsce laptopowej nagrywarki. W jaki prosty sposób przeniosę wszystko od A do Z tak by W10 uruchomił się już tylko na SSD bez udziału starego HDD?

(Longhorn2009) #2

Rozumiem że chcesz przenieść partycje C i pozostałe systemowe?
Na temat migracji na SSD jest napisane pare poradników. Tutaj jest jasno objaśnione http://softonet.pl/publikacje/poradniki/Przeniesienie.systemu.z.HDD.na.SSD.czyli.jak.to.zrobic.sprawnie.i.bezpiecznie,226 Osobiście używam do takich celów EaseUS Partition Master z zaznaczoną opcją optymalizacji dla SSD.
Z reinstalką windows 10 nie ma problemów. Po włączeniu internetu system sam się zaaktywuje.

(Veers) #3

Może napisz jaśniej: chcesz mieć na czysto zainstalowanego Windows 10, czy chcesz przenieść to co masz (Win10 + aplikacje) na nowy dysk ?
Druga kwestia - klucz nie jest zapisywany w obrazie. Klucz jest przechowywany na serwerze aktywacji. Czystą instalację (po upgrade) można zrobić bez obaw, ale ponieważ w grę wchodzą zmiany sprzętowe, sugerowałbym najpierw podpięcie w systemie konta microsoft (o ile tego jeszcze nie zrobiłeś).

Chciał bym mieć na SSD czystego W10 bez zbędnych zabaw w instalowanie W7, aktywację i update do W10. Szkoda nowego dysku SSD by robić już na starcie taki przemiał. SSD już mam na stole.
Szczerze mówiąc nie ma co przenosić z HDD bo jest na nim czysty Windows 7 + tylko aktywacja i od razu update do W10. Teraz wypadało by to jakoś poskładać. Media Creation Tool stworzył sobie ISO. Mogę to ISO wrzucić na PENA i z niego zrobić czystą instalkę na SSD? Skąd wtedy W10 weźmie klucz?
Z konta Microsoftu czy ma już jakoś zapisany w tym ISO które tworzył na W7?

(stens1950) #5

Instalujesz na czysto, gdy instalator prosi o klucz klikasz na “nie mam klucza” dalej wybierasz swoją wersje (Pro lub Home). Po instalacji system sam się aktywuje ( Aktywacja jest na serwerach Microsoftu). Zmiana dysku nie ma wpływu na aktywację.

(stens1950) #6

Tylko przed instalacją musisz dysk zainicjować http://wdc-pl.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/7093/~/jak-zainicjowa%C4%87-dodatkowy-dysk-twardy-lub-nap%C4%99d-ssd-albo-jak-zapisa%C4%87-w-nim i w biosie ustawić bootowanie z dysku SSD (SSD jako pierwszy)

(Cedar) #7

Po co chcesz to robić w ten sposób? Media Creation Tool umożliwia utworzenie pena z instalką systemu.

Dlaczego nie czytasz tego, co wcześniej napisano?

Po prostu instalujesz system Win 10 na czysto.[quote=“Szpakus, post:1, topic:523117”]
MediaCreation który tworzy obraz ISO dla mojego HP
[/quote]

MCT nie tworzy specjalnego iso dla Twojego komputera, dla każdego to iso jest identyczne.

I co kupiłeś?

Mam już W10. Właśnie użeram się z aktualizacjami.
Zainstalowała mi się wersja

Czyżby nowszej nie było?
A co z tymi wielkimi UPDATEami z sierpnia 2016??

Tak, kupiłem dysk. Sandisk SSD Plus.

(Cedar) #9

Instaluje się taka sama wersja jak wersja MCT, jeśli plik MCT ściągałeś jakiś czas temu, to ściągnie też starszą wersję systemu.
Obecna wersja MCT to 10.0.14393.591 a Ty już masz nowszą wersję systemu (z powodu aktualizacji)

Czyli ma się rozumieć że to co mam to naj najnowsza oficjalna wersja W10, tak?