Jak przenieść W10 na nowy SSD ze starego HDD

Pytanie jak w temacie z tą różnicą że chciał bym całkowicie pozbyć się pozostałości po W7.
Obecnie mam jeszcze dysk HDD którego partycje wyglądają tak:

System instalowany w trybie UEFI/AHCI i są partycje GPT.
Za chwilę będę miał nowy SSD na stanie.

By zainstalować W10 najpierw instalowałem czystego W7, aktywowałem, tworzyłem obraz W10 po przez Media Creation i aktualizowałem do W10 nie pozostawiając niczego po W7.
Czy jest sposób by zainstalować czystego W10 bez zabawy w instalację W7?
Próbował już ktoś tego? Czy aktywacja przechodzi a raczej czy … MediaCreation który tworzy obraz ISO dla mojego HP zapisuje w nim klucz tak że mogę ten W10 użyć bez zabawy w W7???

Do dyspozycji mam adapter SATA3>USB z zasilaczem oraz kieszeń na dyski SATA w miejsce laptopowej nagrywarki. W jaki prosty sposób przeniosę wszystko od A do Z tak by W10 uruchomił się już tylko na SSD bez udziału starego HDD?

Rozumiem że chcesz przenieść partycje C i pozostałe systemowe?
Na temat migracji na SSD jest napisane pare poradników. Tutaj jest jasno objaśnione http://softonet.pl/publikacje/poradniki/Przeniesienie.systemu.z.HDD.na.SSD.czyli.jak.to.zrobic.sprawnie.i.bezpiecznie,226 Osobiście używam do takich celów EaseUS Partition Master z zaznaczoną opcją optymalizacji dla SSD.
Z reinstalką windows 10 nie ma problemów. Po włączeniu internetu system sam się zaaktywuje.

Może napisz jaśniej: chcesz mieć na czysto zainstalowanego Windows 10, czy chcesz przenieść to co masz (Win10 + aplikacje) na nowy dysk ?
Druga kwestia - klucz nie jest zapisywany w obrazie. Klucz jest przechowywany na serwerze aktywacji. Czystą instalację (po upgrade) można zrobić bez obaw, ale ponieważ w grę wchodzą zmiany sprzętowe, sugerowałbym najpierw podpięcie w systemie konta microsoft (o ile tego jeszcze nie zrobiłeś).

Chciał bym mieć na SSD czystego W10 bez zbędnych zabaw w instalowanie W7, aktywację i update do W10. Szkoda nowego dysku SSD by robić już na starcie taki przemiał. SSD już mam na stole.
Szczerze mówiąc nie ma co przenosić z HDD bo jest na nim czysty Windows 7 + tylko aktywacja i od razu update do W10. Teraz wypadało by to jakoś poskładać. Media Creation Tool stworzył sobie ISO. Mogę to ISO wrzucić na PENA i z niego zrobić czystą instalkę na SSD? Skąd wtedy W10 weźmie klucz?
Z konta Microsoftu czy ma już jakoś zapisany w tym ISO które tworzył na W7?

Instalujesz na czysto, gdy instalator prosi o klucz klikasz na “nie mam klucza” dalej wybierasz swoją wersje (Pro lub Home). Po instalacji system sam się aktywuje ( Aktywacja jest na serwerach Microsoftu). Zmiana dysku nie ma wpływu na aktywację.

Tylko przed instalacją musisz dysk zainicjować http://wdc-pl.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/7093/~/jak-zainicjowa%C4%87-dodatkowy-dysk-twardy-lub-nap%C4%99d-ssd-albo-jak-zapisa%C4%87-w-nim i w biosie ustawić bootowanie z dysku SSD (SSD jako pierwszy)

Po co chcesz to robić w ten sposób? Media Creation Tool umożliwia utworzenie pena z instalką systemu.

Dlaczego nie czytasz tego, co wcześniej napisano?

Po prostu instalujesz system Win 10 na czysto.[quote=“Szpakus, post:1, topic:523117”]
MediaCreation który tworzy obraz ISO dla mojego HP
[/quote]

MCT nie tworzy specjalnego iso dla Twojego komputera, dla każdego to iso jest identyczne.

I co kupiłeś?

Mam już W10. Właśnie użeram się z aktualizacjami.
Zainstalowała mi się wersja

Czyżby nowszej nie było?
A co z tymi wielkimi UPDATEami z sierpnia 2016??

Tak, kupiłem dysk. Sandisk SSD Plus.

Instaluje się taka sama wersja jak wersja MCT, jeśli plik MCT ściągałeś jakiś czas temu, to ściągnie też starszą wersję systemu.
Obecna wersja MCT to 10.0.14393.591 a Ty już masz nowszą wersję systemu (z powodu aktualizacji)

Czyli ma się rozumieć że to co mam to naj najnowsza oficjalna wersja W10, tak?