Jak przerobić FX 5200 na FX 5500?

Poszukuję softu i opisów przeróbek karty grafiki FX 5200 na FX 5500. Każda wskazówka mile widziana.

Pozdrowienia.

Może znajdziesz coś na http://forum.tweak.pl :slight_smile:

/link poprawiony.

Niestety strona nieczynna.

Sorr, bez WWW. http://forum.tweak.pl :stuck_out_tongue:

Jak podkręcić tą kartę to ja wiem, chodzi mi o możliwość przerobienia FX5200 na FX5500. Wiem że te karty niczym praktycznie się nie różnią, poza softem.

A po co przerabiać :?: Już lepiej spróbować właśnie podkręcić…

Magia cyferek robi swoje, a wystarczy przeczytać:

:arrow: http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=196

Odnośnie podkręcania:

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=908

PS. Mam nadzieję, że ten Twój jest 128-bitowy…

Jest 128 bitowy, to podstawa jeśli myślimy o grach. Testy nie zachwyciły mnie , niestety, ale zabieram się za podkręcanie, może znajdę coś nowego.

Niestety nic nowego nie ma. Opcję “Częstotliwość Taktowania” miałem już fabrycznie dostępną ( mam Gainwarda ) a AGP jest i tak automatycznie ustawiane na x8. Co myślisz o podniesieniu napięcia AGP z BIOS-u ?

Dzięki.

Nie podnoś napięć… Po co :?: Jeśli już nie wyciągniesz nic ze zwyczajnego podnoszenia częstotliwości, to zostaw… Więcej nie wyciszniesz. Możesz ewentualnie w sterowniku ustawić optymalizację na wydajność, nie jakość, wyłączyć FSAA, i inne wodotryski…

Czy może wiesz Pawek o ile podniesie wydajność (i czy w ogóle ?) dodanie radiatorów na pamięci i większego wiatraczka ? Są dostępne rozbudowane radiatory na grafikę , ale czy to się opłaca ? ( 180 zł.)

FX PP 5200 Pro/660 TV/DVI GS Gainward.

Pozdrowienia.

Samo dodanie wydajniejszego chłodzenia nijak ma się do podniesienia wydajności układu. Daje to jedynie możliwość większego manewru, czyli po prostu będzie można podnieść bardziej częstotliwość, ale oczywiście bez przesady, bo jak nie temperatura będzie zabójcza, to choćby dojdzie do jakiegoś spięcia… :!:

Wracając jeszcze do zmian napięć… Jesli naprawdę czujesz się na siłach i wiesz, co robisz (mnie się jednak wydaje, że jednak nie do końca), to możesz się tym bawić (w apsekcie tego, że po dojściu do pewnego progu częstotliwości karta będzie działała niestabilnie - bez względu na chłodzenie). Ale wtedy, to już naprawdę ryzykujesz poważnym uszkodzeniem karty :!: I ja osobiście odradzałbym takich działań. Za dużo można stracić w perspektywie ewentualnego wzrostu wydajności.

Próbnie podniosłem napięcie AGP o 0,1V , z 1.5V do 1.6V. Nastąpiła zauważalna poprawa w “dynamice” np. – gry. Dowiedziałem że niektóre pamięci w grafikach uchodzą za “niedowoltowane”. Wydaje się że tak jest w tym przypadku. Zdaję sobie sprawę że ta karta jest średniakiem i nie ma dużego pola do popisu ale szukam wszystkich sposobów aby z niej wycisnąć ile się da, oczywiście w miarę rozsądku i – nie za wszelką cenę !!

PS Dlaczego sądzisz że nie wiem co robię ?

Pozdrowienia.

Mówisz, że samym podniesieniem napięcia podniosła się wydajność karty… :shock: Hmmm… Ciekawa teoria - nie powiem, że nie :wink: Aczkolwiek szkoda, że nie mająca nic wspólnego z prawdą.

Wiedzieć, to może i wiesz, ale nie jestem pewien czy zdajesz sobie sprawę z możliwych konsekwencji. Jesli mój poprzedni post w tym temacie uraził Cię, to przepraszam.

“Aczkolwiek szkoda, że nie mająca nic wspólnego z prawdą”

"Mówisz, że samym podniesieniem napięcia podniosła się wydajność karty… " – to Ty powiedziałeś, kolego

.

Hmmm, ciekawie traktujesz rozmówców zakładając że piszą nieprawdę. Ale to już twój problem.

Na allegro jest taka aukcja (cena 5 zl) ze mozna zmienic Gf 5200 na 5500. Ale nie chodzi o same taktowanie, bo to kazdy debil potrafi zmienic, tylko o to ze karte potem widac jako GF 5500 … pytanie jak to zrobic ?

chyba najprostszym sposobem jest wysuplanie z kieszeni owych 5 zł + koszty przesyłki i … w odpowiedzi w liście możemy otrzymać czystą kartkę formatu A-4 ;);):wink:

Otrzymam zapewne instrukcję jak podkręcić kartę grafiki, bo z tego co wiem to nie ma różnicy między FX5200 a FX5500. Producent chcąc się pozbyć towaru sugeruje nam oznaczeniem (5500) że to coś “troszkę” gorszego od FX5600, co jest nieprawdą ! Prosty chwyt marketingowy.

Nie rozumiem do końca o czym piszesz… Ale wynika z tego, że źle zrozumiałeś mój post. Ale to w tej chwili już nieważne, bo napiszę to jeszcze raz, tylko innymi słowami.

“Mam kłamać i Ci napisać: superekstrahiperdobrze, że podniosłeś tylko napięcie, bo to faktycznie w megasposób podniesie wydajność układu :?:”

Guzik… Postępując zgodnie z moim podpisem, nie napiszę tak, bo to nieprawda, więc może to być szkodliwe dla Ciebie jedynie, Kolego Vojt. Podniesione napięcie JEDYNIE wpływa na stabilność podkręconego układu. Jednakże w wielu przypadkach nie trzeba tej zmiany dokonywać, ponieważ karta radzi sobie bardzo dobrze na standardowych napięciach. A zbytnio podniesione napięcie może jedynie zepsuć komponent. Analogiczna sytuacja występuje, gdy podkręcamy procesor. Czasem, gdy podnoszona jest częstotliwość kopmuter może pracować niestabilnie, np. po kilku godzinach zawieszać się. Wtedy można spróbować podnieść delikatnie napięcia podawane na rdzeń procesora… Ale ta modyfikacja ma jedynie na celu zwiększenie stabilności układu, a nie jego dodatkowe przyspieszenie…

Mam nadzieję, że teraz jest wszystko jasne i zweryfikujesz to powyższe zdanie na mój temat, bo ja tak nie zakładam. Jak już, to po prostu mówię, że moim zdaniem, mylisz się, a jak już jestem na 100%, to bez ogródek to stwierdzam. Ale oczywiście znów, to jest pisane mi “na minus”… :frowning: To może lepiej nie pisać w ogóle i pozwalać Wam psuć swoje komputery, bo i tak może się zakończyć “zabawa” z OC :?:

Kolego Pawek , czytaj jak napisane poniżej:

Może już koniec tych mądrości ludowych ???