Jak przesyłac pliki w LAN

Witam jestem w sieci LAN z kumplem i chciałbym sobie przesyłać pliki jak to zrobić? Szybkim programem i łatwym w konfiguracji?

Najprościej poprzez otoczenie sieciowe… i udostępnianie plików w sieci.

Na jakich systemach pracują komputery w LANie?

Oboje mamy systemy windows XP Professional :slight_smile:

W dniu 26.06.2008 , o godzinie 12:26 został dopisany post przez Shiva

Ale tą opcje musi admin uaktywnić bo jak daje Wyświetl Komputery Grupy Roboczej to wyskakuje komunikat:


Moje miejsca sieciowe


Grupa_robocza nie jest dostępny. Możesz nie mieć uprawnień do używania tego zasobu sieciowego. Skontaktuj się z administratorem tego serwera, aby uzyskać uprawnienia dostępu.

Lista serwerów dla tej grupy roboczej jest obecnie niedostępna.


OK


a w jaki sposób macie połączone komputery w LANie? Czy czasem nie od jakiegoś lokalnego operatora? :>

Ja jestem przez kabel a on jest przez antene jestesmy z tej samej sieci w odlełosci koło 1 km od siebie kiedys sie dało przesyłac duze pliki przez GG ale teraz zablokjowali to, pewnie za bardzo obciążało im to serwer.

ja używam pscp - szybki i niezawodny.

spróbujcie przez skype :wink: :wink: :wink:

Skype przesyła przez internet ;p Więc za szybko by się nie wymienili.

Przesyłanie muli, jakby nie było.

My ciągneli z kumplem 1.5MegaBajta na sekunde to admin ograniczył ciut do ok. 700KB/s oczywiście przesyłaliśmy LAN nie przez Skype-Internet.

A nie lepiej między znajomym przenosić PENDRIVEM (tanieją jak …)

A jeślij nie możesz się spotkać to zarejestrować się na pierwszym lepszym hostingu polecam www.odsiebie.com i włożyć pliki a je można w każdej chwili zablokować lub usunąć

I po sprawie żadnych programów konfiguracji :lol: