Jak przetestowac FULL HD na monitorze

(system) #1

Witam, zakupiłem monitor LG w2361V-PF i mam go podlaczony do GF 8800 GTX poprzez DVI dlatego ze moja karta nie ma wejscia HDMI zastanawialem sie nad przejsciowka bo monitor takie posiada.Ale co sie okazalo przeciez obydwa sa to wejscia cyfrowe takze w obrazie roznicy raczej nie bedzie dobrze mowie?Chcialbym moc jakos przetestowac to FULL HD 1920x1080 ale ze nie mialem do tej pory stycznosci z tym formatem to co byscie polecali? Dzis wziolem od kolegi film Harry Harry.Potter and the Half Blood Prince tylko ze jest to 720 p i BLU RAY. Ale z tego co pamietam bo wczesniej mialem zwykly lcd 19 cali i takich pare filmow to obraz był rowniez ładny jak tutaj takze sie zastanawiam bo obraz na tym filmie nie jest idealna żyletka, ze tak powiem tylko sa jakby takie kropeczki małe.

(Erufenrito) #2

Bo Full HD to 1080p a nie 720p...

Pierwszej części pytania do końca nie rozumiem ułóż do jakoś po ludzku

(system) #3

Chodziło mi o to czy bedzie roznica w obrazie gdy podlacze przez HDMI a teraz mam przez DVI

(Mrylec) #4

Nie, nie będzie różnicy.

(Xeon Bloomfield) #5

HDMI to łącze stosowane w telewizorach/projektorach, w kartach graficznych jest po to, aby podłączyć nowsze telewizory do komputera...

DVI to łącze gównie stosowane do elektroniki komputerowej...

Pomiędzy nimi nie ma, żadnej różnicy, jeżeli podłączy się przez jedno lub przez drugie...

(Maryś) #6

Witam,

Wystarczy wejść na YouTube i wpisać 1080p.

np. :

(Erufenrito) #7

Największą różnicą między HDMI a DVI to to że przy HDMI masz dźwięk + obraz a przy DVI sam obraz

(Maryś) #8

nie tak całkiem do końca :

Źródło : Wikipedia

(Łukasz14) #9

lennar8888 , ściągnij sobie z neta jakieś pokazy producentów napędów blu-ray (lg, sony, samsung itd.) i odpal sobie na swoim kompie :stuck_out_tongue:

(tores1977) #10

I co myślisz że to jest w rozdzielczości 1920x1080 ? Kiedyś było ale mało z tego zostało :stuck_out_tongue:

lennar8888 jaki posiadasz OS zainstalowany na kompie?

(Kisielek) #11

Świetne na test HD są trailery gr EVE:Online

http://www.eveonline.com/download/videos/?type=2

Masz do wybory format wmv i mov do tego 720p lub 1080p