Jak przydzielić stały numer IP

Mam neostradę i dostaje się do swojego 2 komputera w domu przez program Radmin Viewer 3 tylko co jakiś czas raz na tydzień nie mogę się połączyć i widzę że się zmienił numer IP do połączenia wiem że neostrada zmienia numer IP co 24h a jak odłączę się od neta to dostaje nowy numer bo np rapiseibe mogę ściągać pliki czyli zmienił mi się numer IP ale jak by mi się zmienił to nie mógł bym się połączyć a mogę sie połączyć a raz na tydzień nie mogę co mama zrobić ???

a nie lepiej skonfigurować połączenie na routerze i łączyć się jak z siecią LAN czyli konfigurujesz tylko połączenie na kompie i od razu masz dostęp do neta ??

nie rozumiem ja mam dostęp do neta właśnie przez router i do laptopa podłączam 2 monitor w którym mam pełen dostęp do tamtego komputera a na laptopie robię swoje rzeczy ale nieraz nie mogę się połączyć bo zmienia się numer IP raz na tydzień

no to taka karma i urok neostrady, sorry dokładnie nie zrozumiałem cię

a może da radę jakiś stały numer wprowadzić na routerze ( do komunikacji między komputerami i jeden zmienny do łączenia się z neo) bo w sumie zmienia mi się numer jedną liczbą z 3 na 4 i odwrotnie

no nie wiem jak jest u ciebie ale na routerze konfigurujesz normalnie nazwę użytkownika i hasło ale i tak Neostrada rozłączana jest co 24h ale możesz spróbować ewentualnie użyć no-ip

http://www.no-ip.com/services/managed_d … c_dns.html