Jak przyłączyć drugi komputer do Neta?

Doradźcie mi koledzy, jak umożliwić dostęp do Internetu drugiemu komputerowi.

Mam neostradę podłączoną do komputera stacjonarnego za pośrednictwem rutera przez kartę sieciową - kabelkiem.

I teraz … -> chciałbym również korzystać z Netu w drugim komputerze - laptoku, za pośrednictwem WIFI.

Jak mam udostępnić sygnał Netu z komputera stacjonarnego laptokowi. (Komputer stacjonarny nie ma kary WIFI)? Czy jak dokupię kartę WIFI i przyłączę ją do kompa stacjonarnego, będę mógł w ten sposób podać sygnał Neta laptokowi?

Witam!

Napisz dokładniej co masz za sprzęt? jaki ten router? model? link do strony z opisem?

To polaczenie macie w blokach, czy miedzy domami puszczony kabelek? Napisz jaka jest odleglosc miedzy routerem, a Twoim kompem. Mozesz dokupic Acces Pointa i podpiac go do wyzej wymienionego Routera. Wtedy bez problemu bedziesz miec polaczenie na swoim laptopie. Jeszcze tylko kwestia sygnalu, wtedy mozesz dokupic do lapka jakas karte wifi z antenka.

W pierwszej kolejności musisz mieć router WiFi , a na laptopie dokupić kartę WiFi. I potem to wszystko podłanczasz.

router Wi-Fi nie jest wymagany, wystarczy dokupić Access Point gdy router już się ma

Nie jest do tego konieczny router WiFi. Jesli ma juz zwykly router, to wystarczy, ze podepnie do niego Acces Pointa. Od razu na lapku bedzie smigal net.

Mój ruter to speedtouch 510 (neostradowy, i neostrada jest przyłączona tylko do mojego stacjonarnego komputera).

Laptok ma kartę WI-FI. Chodzi mi o to jak z komputera stacjonarnego wypuścić neta drogą WIFI do laptoka.

Czy potrzebna mi karta WIFI do kompa stacjonarnego - czy Acces Point? do kompa stacjonarnego?

Do czego przyłączam Acces Pointa do Kompa stacjonarnego?

czy rutera (tyle, ze ruter nie ma switcha, ale jedno jedyne wyjście na kartę sieciową, którym go łączę z kompem. stacjonarnym).

Panowie dla mnie jaśniej proszę, bo o tych połączeniach nie ma za bardzo pojęcia :slight_smile: Jak chłop krowie na rowie :slight_smile:

Jak speedtouch moze miec wyjscie na karte sieciowa? Speedtouch to modem, wiec jest polaczony z kompem za pomaca USB. W takim przypadku kup sobie router WiFi, tutaj masz ladnego Linksysa http://www.allegro.pl/item159886324_super_router_linksys_wrt54gl_54mbps_warszawa.html. Skoro masz neostrade w domu, to na jednym poziomie nie bedziesz miec problemu z sygnalem, zreszta sam zobaczysz. Jak bedziesz miec problem, wtedy bedziesz musial dokupic karte do laptopa, np taka http://www.allegro.pl/item161421931_d_link_dwl_g650_wifi_54mb_s_pcmcia_54mbps_gw24_fv.html.

Jest kilka sposobów. NP:

  1. najtańszy koło 100zł - karta WiFi z funkcją AP. lecz żeby korzystać z netu na lapku trzeba włączyć PC.

  2. trochę droższy, koło 160zł ale najlepszy: kupić switch i AP (lub router wifi ze switchem) i wtedy działa internet na obu, nie zależnie który włączymy.

(jeśli laptop ma karte WiFi!)

Złączono Posty : 04.02.2007 (Nie) 20:56

http://yagi.pl/product_info.php/cPath/36/products_id/623 w sklepie prawie 160zł jak widać, a ten sam miałem i działa świetnie za tą kase.

TO ZAŁATWIA WSZYSTKO!

PS: jak kupisz skonfiguruj sobie żeby tylko łączyło z twoim lapkiem a nie z innymi komputerami np sąsiadów :stuck_out_tongue_winking_eye:

Teraz juz kazdy laptop ma karte wifi, kwestia tylko sygnalu. Jesli masz troszke wiecej kaski, to proponuje Ci tego Linksysa, do ktorego wyzej podalem Ci link. Jest routerem WiFi i jednoczesnie 4 porty, wiec bez problemu podepniesz sobie kompa i bedziesz mial jednoczesnie internet na laptopie. Router daje Ci ta wygode, ze komputer nie musi ciagle byc wlaczony, zebys mial tez internet na laptopie.

Tak, mój RUTER jest podłączony do karty sieciowej - nie do USB

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel … d0aa3.html

(choć owszem masz rację większość MODEMÓW Speedtouch - tych rozdawanych przez TP za 1 zł. była podłączana przez USB).

Gdyby był to tylko modem od razu kupiłbym ruter z WIFI, ale w tym wypadku zastanawiałem się nad jakimś tańszym rozwiązaniem. Bo szkoda mi wyrzucić aktualny ruter. A widziałem u znajomego, że właśnie ze stacjonarnego kompa (z netem) wyprowadzony miał gniazdem USB coś na miarę przekaźnika WIFI – właśnie do laptopa.

Dzięki serdeczne Wszystkim za pomoc, dzięki waszym sugestiom już wiem, jak to rozwiązać. W szczególności Dzięki dla pawelr87… i Chmurek :slight_smile:

Pozd. Chat

No więc jest kilka sposobów:

  1. Kupic router Wi-Fi i podłączyć do niego noestrade i potem rozdzielić łącze na komputer i laptoka. (raczej droższe rozwiązanie)

  2. Kupić kartę Wi-Fi do komputera i udostępnić łącze na kompie przez nową karte. (tanie)

  3. tak jak ktoś wcześniej wymienił kupić switch z Access Point’em i podłączyc kompa i laptoka (podobne do routera ale tańsze chyba).

(średnio tanie)

wydaje mi się ze ostatnie rozwiazanie jest najlepsze bo jak kupisz router to w zasadzie wszystkie jego opcje nie muszą ci byc wcale potrzebne i modem do NEO tez nie bo zazwyczaj router juz go posiada w sobie wiec troche strata kasy ale za to idealne bezpieczeństwo :slight_smile: natomiast jak kupisz tylko karte Wi-Fi do kompa to jedyną opcją późniejszej rozbudowy jest tylko posiadanie urzadzeń z Wi-Fi bo po kablu juz nie podłączysz chyba ze dokupisz jeszcze dodatkową kartę sieciową. Natomiast switch z AP doje możliwość podłączenia wielu urządzeń wi-fi oraz kilku po kablu dlatego jak znajomi wpadną z kompami na LAN party to nie ma problemu :smiley:

Stawiam na opcje nr. 3 :slight_smile:

Kolego chat wiec jakie rozwiązanie wybrałeś i za ile pieniędzy? I pochwal się jak to działa :slight_smile:

Pozdrawiam!

Tak to:

http://neostrada.info/modemy.php?modemy=speedtouch510v4

trzecia fotka od góry

(są i modele z 1 wyjściem ethernet)

Spedtouch 510 może pracować w trybie router lub bridge, a dodatkowo ta wersja opisana w linku powyżej jest switchem.

Mało wiesz, a wiele gadasz

To rozwiązanie na tę chwilę jest mi w zupełności wystarczające. Sprawdzone u kolegi.

Dzięki serdeczne :slight_smile: !

Po prostu nie spotkalem sie ze SpeedTouchem ktory byl routerem. Malo jest tego typu sprzetow, dlatego tak napisalem. A jakbym malo wiedzial fiesta, to nie udzielalbym wogole tutaj jakiejkolwiek rady. Sam mam siec bezprzewodowa i zwykla od bardzo dawna i rozne problemy, wiec nie mow mi, ze malo wiem. Poza tym nie kazdy jest takim geniuszem jak Ty, ktory interesuje sie sprzetem SpeedTouch.

pozdrawiam

Przecież autor wyraźnie napisał router a nie modem :stuck_out_tongue:

I wcale nie trzeba być geniuszem, wystarczy czytać ze zrozumieniem, ewentualnie wrzucić nazwę routera do :google: