Jak przypisac do guzika "power" wyłaczanie komputera

gdzie jest ta opcja? bo teraz amm hibernacje jak przytrzymam przec 3 sec power a chcialbym zwykle wylaczenie:)

W laptopie? Jaki masz system?

w biosie,jeśli mowa o przycisk power na obudowie.

Coś na ten temat są opcje w ustawianiach wygaszacza ekranu w sekcji zasilanie. I na XP, i na 7. Nie wiem jaki system masz.

:hahaha: Daruj sobie

mam lapka HP i win xp :slight_smile: codzi o zwykly klaiwsz power :slight_smile: i zeby po 3 sec wylacazal system i kompa a nie hibernowal

mati75 poprostu pytam ,a skoro nie umiesz zablokować hibernacji z pod poziomu bios,twój problem.

wchodzisz do panelu sterownia, opcje zasilania, tam masz co ma robić po zamknięciu klapy, wciśnięciu power, i wybierasz opcję

Za hibernacje odpowiada system operacyjny, nie bios.

Tak w systemie są opcje do jej wyłączenia,ale w biosie da się też to zrobić ,wtedy podczas próby przejscia do hibernacji bądz wstrzymania wyskoczy komunikat ,że system nie może przejść do stanu hibernacji ,bla bla ,może tego nie ma na każdych płytach ,ale na płytach od ASUS jest :slight_smile: ,wiem z tym biosem wyskoczyłem ,bo pod systemem da się to równie łatwo zrobić i to bez większego obeznania w Biosie.

Trochę dziwne rozwiązanie. Pierwszy raz o tym słyszę.

No to dlaczego od razu kogoś wyśmiewasz? Pomysł z BIOSem też przyszedł by mi do głowy jako pierwszy, bo w mojej starej MSI K7N2 miałem opcję, co komputer ma robić po naciśnięciu przycisku power - natychmiastowe wyłączenie, albo po kilku sekundach przytrzymania przycisku.

Nie wyśmiewam, stwierdzam fakty.