Jak przyśpieszyć OPERE 9.50

witam.moze moje pytanie wyda się głupie ale jak ją przyśpieszyć? bo dość wolno mi chodzi!!Mówia że jest szybsza niż FireFox 3.0 ale u mnie nie!!strony się wczytują dość szybko ale te obrazki! !!

Przeczyścić komputer np: cleaner, odkurzaczem 11

dokładnie-obrazki i flashe-zmora opery.wejdź w ustawienia-zaawanmsowane-historia i zaznacz-pamięć podręczna na dysku 20 mb lub 50 ale polecam 20 oraz pamięć ram na 40-60mb.naciśnij ok-zrestartuj i możliwe że będzie szybciej chodziła.]

aha pamięć ram ustaw na 40 mb jak masz giga ramu,na 60 mb jak masz 2gb ramu-tak zalecają

W dniu 23.06.2008 , o godzinie 12:40 został dopisany post przez suchmen

aha tak dodam od siebie-opera-niby dobra ale nie działa dobrze wtyczka wmp dla wersji 11,pobieranie większych plików kończy się przepełnieniem bufora pamięci ram i nagłe zamknięcie przeglądarki,nie działa aspell przynajmniej mi,często dosyć się wywala,nie wyświetla poprawnie wielu stron i powiecie że to wina stron-ale takie strony zawsze będą istniały więc jeśli opera nie zrezygnuje z tak twardej polityki standardów to zawsze znajdą się strony z błędami i dalej opera będzie je źle wyświetlać.zuycie ramu w operze? podobne do ff 3,czasami procesor zajmuje cały ta nowa opera i się wiesza na kilka sekund

W dniu 23.06.2008 , o godzinie 12:41 został dopisany post przez suchmen

aha tak dodam od siebie-opera-niby dobra ale nie działa dobrze wtyczka wmp dla wersji 11,pobieranie większych plików kończy się przepełnieniem bufora pamięci ram i nagłe zamknięcie przeglądarki,nie działa aspell przynajmniej mi,często dosyć się wywala,nie wyświetla poprawnie wielu stron i powiecie że to wina stron-ale takie strony zawsze będą istniały więc jeśli opera nie zrezygnuje z tak twardej polityki standardów to zawsze znajdą się strony z błędami i dalej opera będzie je źle wyświetlać.zuycie ramu w operze? podobne do ff 3,czasami procesor zajmuje cały ta nowa opera i się wiesza na kilka sekund

zamówić szybsze łącze :wink:

mici żeś poradził!!mam 1mb i to mi wystarczy a po drugie FIREFOX chodzi dobrze a opera nie !!

FIREFOX chodzi dobrze a opera nie

To wiadomo co lepsze :stuck_out_tongue:

Wracając do tematu => viewtopic.php?f=2&t=202409&start=0&st=0&sk=t&sd=a

Kilka porad: http://b39.cal.pl/opera.html

Możesz też zainstalować flashblocka dla Opery: http://my.opera.com/JaDo/blog/2007/09/1 … la-opery-9

dzięki za porady!przyspieszyła w końcu!!pozdro

Ja mam dosc glupi problem ale jednak nie daje sobie z nim rady,a wiec problem lezy w tym ze menager hasel nie wyskakuje pytanie czy zapamietac haslo,to sie stalo po moim bledzie kiedy zaznaczylem “Nigdy”,ale nie zaznaczylem ze tylko do tej jednej wybranej strony i teraz wogle nie zapamietuje hasel tylko te sa co wczesniej zapamietalo…

PS.Ale ze mnie gapa :?

Prosze pomozcie

Sorki ze sie podpiolem zaloze odzielny temat :slight_smile:

lukasz@ sprawdź w narzędzia -> preferencje -> zakładka hasła czy masz zaznaczoną opcję włącz zapamiętywanie haseł.

PS Na przyszłość nie podpinaj się pod cudze tematy.

Zapomniałeś dodać mojej, bo na ten przykład mojej, to nie dotyczy :smiley: .

opera:config#Multimedia|InterpolateImages

Można wyłączyć wygładzanie obrazków, trochę chyba powinno pomóc, z drugiej strony przydaje się czasami.

A kto wypuścił, wyprodukował tę wtyczkę? Jeśli się nie mylę są dwie wtyki, ta druga chociaż ma przedrostek np (czyli dla Netscape) zasadniczo przeznaczona jest dla Fx, ale działa również w Operze.

http://my.opera.com/polski/forums/findp … id=2493107

Już poprawione w tygodniówce 9.51 - http://my.opera.com/desktopteam/blog/ . Instalujesz na własną odpowiedzialność, to nie jest jeszcze wersja stabilna. Możesz użyć instalatora Classic, wtedy można mieć zainstalowane ile się chce wersji Opery.

Całkiem niedawno ktoś podobnie pisał na my.opera.com i wyszło, że stron nie ma wiele, bo ledwo dwie :smiley: z czego jedna nie działała tylko u niego. Przykłady poproszę :slight_smile:

Z 9.50 jest tak, że najlepiej zainstalować ją na czystym profilu, nadinstalowanie na 9.27 czy wcześniejsze wersje może być przyczyną kłopotów.

“Przyśpieszanie”: (zaznacza się->ppm->Przejdź pod ten adres)

opera:config#Network|HTTPLoadingDelayedTimeout

ja mam wartość 1 , zera w wersjach 9.xx nie można ustawiać

opera:config#UserPrefs|FirstUpdateDelay

w tej chwili mam zero, ale z wartością np. 200 strony wczytują się hmm…łagodniej

opera:config#UserPrefs|UpdateDelay

u mnie zero

opera:config#UserPrefs|HistoryNavigationMode

3

opera:config#Performance|MaxConnectionsServer

opera:config#Performance|MaxConnectionsTotal

Można też to ustawić w Preferencjach, u siebie mam 128 i 128, czyli tyle co fabryka dała :smiley: . Nie polecam takich wartości dla słabych łącz. Takie ustawienie trochę pomaga, kiedy jednocześnie używamy jakiegoś programu p2p.

Po każdej zmianie klikamy na dole sekcji Zapisz i restart. Jeśli komuś zmiany nie przypasują wchodzi się do konfigu i klika Domyślne.