Jak przyśpieszyć pracę kompa.?

(Tomson 13ck) #1

Witam

Czy da się jakoś przyśpieszyć pracę kompa żeby się np. szybciej włączał.?? Bo jak narazie to trochę długo zajmuje...

(Montreux Drummer) #2

Jaki system?

(Tomson 13ck) #3

Mam Windowsa XP Media Center Edition 2005 ze skórką Windowsa Visty.

(Montreux Drummer) #4

viewtopic.php?t=68892

(Jax 32) #5

Żeby zyskać kilka (czasem nawet 10 sekund przy uruchamianiu) przenieś folder Moje dokumenty na inną partycje niz systemowa domyślnie "C" , więc utwórz na dysku lokalnym np. "D" folder Moje Dokumenty (możesz go utworzyć w innym folderze o dowolnej nazwie jeśli chcesz przenieść Moje dokumenty z kont różnych użytkowników np. D/folder1/Moje dokumenty , i dla drugiego konta D/folder2/Moje dokumenty. Następnie po utworzeniu folderu - folderów kliknij lewym przyciskiem myszy w "Moje dokumenty" z menu wybierz "Właściwości" a następnie "Przenieś" i wskaż nową lokalizację kliknij "OK" a potem "Zastosuj" zacznie sie przenoszenie zwykle krótko ale zależy co ma sie w folderze - może potrwać i dłużej następnie "OK" i masz folder w nowej lokalizacji - zyskujesz też ich większe bezpieczeńswo w razie awarii systemu a druga sprawa - czyli w temacie - komputer uruchamia Ci się kilka sekund szybciej powinno być to odczuwalne.