Jak przyspieszyć start Visty

Nie Areo nie ma.

Może zrób tak (co do dysków):

Wejdź w menedżerze zadań w zakładkę Stacje dysków, potem kliknij dwukrotnie na ikonę swojego dysku, wejdź w zakładkę zasady i zaznacz opcje:

b572a2a892e05c64m.png

Włącz buforowanie zapisu na dysku mam włączone, to drugie nie zaznaczyłem włączyłem. Reset i to samo system uruchamia się 3min.

A mi Vista jak się odpala to przez 15,20 s mam czarny ekran…

Czy w dziale Bezpieczeństwo coś w logach niebezpiecznego wykryli? :shock:

Narazie nie.

jusched możesz wyłączyć mimo wszystko i neroCheck też, bez tego wszystko będzie działało tak samo

Vista nie lubi Overclockingu…Ja po podniesieniu FSb z 266 na 314 dalem Viscie jakies 40s wiecej na uruchomienie. Z kolei na 333 w ogole sie nie zbootuje.Sprawdzalem tez na Tym samym kompie bez visty i bez bootloadera sam Xp i OC nie spowodowal dluzszego uruchamiania.

PS.Jak ty wyciagnales tyle z tego proca, to ma zaledwie mnoznik 7 :stuck_out_tongue_winking_eye:

Ja z mnoznikiem 8 ledwo co na 2.49-2.53GHz wyjezdzam :wink:

Ok zaraz sprawdzę bez Overclokingu

PS. Dla E6300 2.8GHz to pryszcz. :mrgreen:

■■■■■■■…Czy to moze byc wina plyty glownej? bo na moim asrocku sie slabo kreci ;(

jak wyjade z fsb wiecej niz 310-315 to mam info przed wyborem systemu…bootmgr is missing. press ctrl+alt+delete.

sektor rozruchowy jest na dysku…czy brak bootowania moze elzec w tym, ze oprocz dysku seagate barracuda 7200.10 sataII mam jeszcze jeden WD 40GB na interfejsie IDE 100, ktory jakisc zas temu dolozylem ?

Na razie mam miejsca wolnego dosyc, wiec moge wywalic ten dysk i poprzerzucac na Seagate , tylko, czy to poprawi sytuacje ?

SRy za offtopa :wink:

Ja przedtem miałem MSI tam na max było 330.

W biosie moge na max 350 ale chce 333 i ■■■■■■■ nie moge :frowning: a ta technologia united overclocking tez nie dziala :stuck_out_tongue:

musze fsb razem z PCI krecic, nie da sie asynchronicznie, mimo iz plyta cosik takiego obsluguje…szkoda ze mnozniki poblokowane :wink:

■■■■■■■, mi też ładuje się Vista ponad trzy minuty od momentu wciśnięcia przycisku POWER.

Mam Athlona 64 3500+ Orleans AM2, MSI GF 7300GT, WD 320GB SATA, MSI K9NU Neo-V, 2048MB RAM PC667.

Maciek, jak wykasujesz:

O4 - HKLM\..\Run: [NeroFilterCheck] C:\Program Files\Common Files\Ahead\Lib\NeroCheck.exe

to bedzie problem z nero.

PS. I takie sa uroki uzywania systemow microsoftu.

sprubujcie Ubuntu Linux.

Już to wywaliłem czas ładowania systemu 180sec :-x , ale po załadowaniu to już F-16 :mrgreen:

To jak w końcu skrócić ten czas ładowania się systemu?

Powiem ci że nie mam pojęcia, XP uruchamia i się niecałe 40sek, Vista 180sec. na jednym i drugim mam te same programy oprócz sidebar-a na XP.

Może jest jakiś program na Viste ja w XP Bootvis ?

Mam vista home premium 64bit od startu do połączenia z neostradą zajmuje minuta i 40 sek. Największą zaletą jest HDD z technologią NCQ. Czy ktoś z was ma twardy dysk z NCQ ?

U mnie Vista uruchamia się 180 sekund do ekranu logowania, a później zanim skończy mielić to schodzi jej jeszcze 210 sekund.

I co można z tym zrobić? NIepotrzebne programy autostartu wywaliłem, ale nie wiele to pomogło…

Ma ktoś jakiś pomysł?

Witaj.

A nie masz jakiegoś konfliktu sprzętowego ?

W menadżerze urządzeń nie masz żadnego wykrzyknika ?

Moze masz niewłasciwe sterowniki zainstalowane do katy graficznej/muzycznej.

To moze być także powód do wolnego startu Visty.

Ja mam o wiele gorszy sprzęt od twojego, i Vista włącznie z podłaczeniem neostrady włącza się 40 sek, szybciej niż xp u mnie na kompie, dlatego zostałem już przy Viście ;]