Jak przyśpieszyć system, aby szybciej się uruchamiał itp

Witam, mam problem z laptopem(Acer Aspire 5740G).

Otóż system uruchamia się wolno. Na starcie jeśli chwile nie poczekam i uruchomię jakiś program to wszystko jest spowolnione.

Czy da się jakoś to przyśpieszyć?

Autostarcie mam tylko Antywirusa, 2 Gadżety i jakiś program od głośników.

Wyłącz antywirusa i sprawdź jak się będzie zachowywał laptop (a raczej system operacyjny). Jeśli będzie wyraźnie szybciej - to będziesz musiał poszukać opcji skanowania A-V plików podczas startu systemu i rozważyć czy ją wyłączyć.

Kupno dysku SSD załatwi sprawę. Inaczej nie da się bo dysk w laptopie to najwolniejsze urzżdzenie. JAk masz wszystko powyłączanie (autostart oraz usługi) to nie ma innej opcji

Może działać indeksowanie-wyłącz w usługach>windows search<.

@sokar11 - jak rozumiem stawiasz takie dyski wszystkim?

@rets - oczyść autostart, zdefragmentuj dysk - powinno pomóc. Sam mam podobny problem ale u mnie to wina tego że któraś aktualizacja windowsa rozwaliła autostart i jak go odbudowałem to i tak go mieli ok. 5 minut

rogacz , podejrzewam ,że chodzi o aktualizacje Service Pack 1 :lol: Tak ,tak.Również na Vista jest ten problem ,że po instalacji SP ,pozostają stare dane w folderze PREFETCH (a ponoć nie trzeba go czyścić w Vista/7) i te dane strasznie wydłużają start systemu po instalacji SP. (chodzi tylko o liki *.pf)

A system był instalowany z czystej płyty, czy z recovery? Jeśli z tego drugiego, to warto byłoby zrobić instalacje z czystego nośnika i zainstalować tylko potrzebne sterowniki. Jeśli to pierwsze, to CCleaner+CCenhancer, do tego Malwarebytes’ Anti-Malware, wyłączenie niepotrzebnych usług, indeksowania, czyszczenie i defragmentacja rejestru oraz dysku :wink: