Jak przywrócić przycisk do wyłączania na panelu?

Niechcący usunałem z górnego panelu ten przycisk z nazwą użytkownika do wyłączania komputera (ten co obok jest nazwa użytkownika). Dodałem sobie zastępczy uzywając dodaj do panelu ale on nie pasuje mi kolorystycznie. A w “dodaj do panelu” nie ma tego starego.

Jaka dystrybucja?

Ubuntu 9.10 ale co ma do tego dystrybucja? :slight_smile: to sprawa środowiska graficznego przecież.

GNOME: PPM na panelu / Dodaj do panelu / Przełącznik kont użytkowników / OK -ten nie pasuje kolorystycznie? w jakim sensie?

Zrobiłem tak i jest tylko moja nazwa użytkownika. Ten wyłacznik co dodalem to taki czerwony kwadrat z bialym symbolem wyłaczenia, wcześniej był ladny, przezroczysty symbol wyłączenia obok nazwy użytkownika i ładniej to wygladalo.

W Ubuntu 10.4, po ostatnich aktualizacjach(bez usuwania czegokolwiek) przycisk wyłączania zmienił mi kolorystykę(z szarego na czerwony). Pewnie to nie ma związku, bo podana przez Ciebie wersja jest już wydana, a więc takie zmiany raczej nie powinny zachodzić(chyba, że zespół Canonical przyjął to jako błąd, np. moja babcia nie widzi przycisku wyłączania).

http://net.rh.cba.pl/gnome-dane-uzytkownika.jpg.html

Nie mam Ubuntu. U mnie to wygląda jak zagnieżdżone w panelu - jest awatar oraz imię i nazwisko, wszystko wpisane w Menu / Ustawienia / O mnie. Wygląda to na błąd twojej wersji środowiska lub pluginu.

Troche glupi problem a jednak nadal nie widze rozwiazania.

Jesli nie da sie nic z tym zrobic to troche lipa bo jakby nie bylo jest to element layoutu i calkiem ladny a przez niechcace usuniecie nie da sie go przywrócić :confused:

Spróbuj poszukać jakichś plików konfiguracyjnych panelu Gnome i tam poszukać wpisów dla przycisku wyłączenia. W ostateczności można zresetować ustawienia do tych instalacyjnych - czyli skasować katalog .gnome w /home.

No tak , chyba skasuje .gnome w /home :wink: Dzięki !!