Jak przywrócić stary BIOS w karcie graficznej?

Dzisiaj dostałem z gwarancji kartę graficzną Gigabyte Radeon HD2600 Pro 512MB i postanowiłem wgrać do niej nowy BIOS. Pobrałem ze strony Gigabyte’a najnowszy BIOS do tej karty, był to plik .exe który w Windowsie flashuje BIOS. Po uruchomieniu program zaczął flashować BIOS i nagle komputer się sam wyłączył. Uruchomiłem go i nic na ekranie monitor się nie włącza, ale karta się grzeje, czyli pracuje. Włożyłem kartę graficzną (starą) na PCI i system startuje, gdy uruchomiłem naraz obie karty i podłączyłem do tej starej to windows się odpala i gdy wejde do GPU-Z widzi tego Radeon jako clocki na rdzeń 800MHz i na pamięć 26MHz czyli kompletnie kosmiczne, widzi też na karcie 4GB RAM :o Co po prostu mnie zszokowało. Prosze o pomoc w tej sprawie, jak można by przywrócić ew. usunąć stary BIOS.

przywrócić nie można jeśli nie zgrałeś starego BIOS’u na dysk, prawdopodobnie karta uległa uszkodzeniu, ponieważ komputer się wyłączył podczas flashowania co jest bardzo niebezpieczne dla karty (w tym wypadku to się zakończyło uszkodzeniem)

PS. Sądzę że znowu musisz ją odesłać na gwarę :slight_smile:

PS2. Następnym razem zgraj stary BIOS na dysk :wink:

Na kartach Gigabyte można to naprawić, myślę ze i na Radeonach się da. W biosie zmieni żeby startowała z karty na PCI, utwórz dyskietkę startową, odpal program do flashowania Radeon’ów, przejdź proces flashowania. Bios zostanie wgrany na stary i karta będzie powinna działać.

tak próbowałem zrobić tylko tam trzeba podać numer urządzenia np. flashrom.exe -p 0 nowy.bin

gdzie 0 to numer urządzenia, próbowałem już od 0 do 5 i nic, nie wiem jak je wykryć.

Mi się wydaje że nie powinno nic wykrywać, uruchamiasz z karty na PCI zmieniając opcję w Advanted BIOS Features / Init Display First / PCI, program flashuje na PCI-E i może będzie działać. Ja nigdy tego na Radeonach nie robiłem nie wiem jak wygląda program do flashowania, możesz mi podać nazwę do programu??

Program się nazywa Flashrom.

jonek29 ,

ewentualnie możesz spróbować użyć ATIFlash 3.60

ale ja sądzę że to jest nie do naprawy, ale spróbuj :wink:

Po kilkudziesięciu próbach udało się programikiem który wskazał gruchacz , dzięki bardzo za wszystkie rady, karta ma nowy BIOS i chodzi pięknie, potestuje jutro 3D Markiem 06 na stabilność. :smiley: :smiley:

Dla tych którzy mają/mieli/będą mieli taki problem polecam po prostu google, (czytanie artykułów na ten temat) i oczywiście napisanie tematu na forum :slight_smile:

Temat do zamknięcia.

PS. Już planowałem zakup nowej karty :wink: