Jak przywrócić system z partycji recovery - laptop COMPAQ

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/docu … 08578#N979

też mi sie wydaje że to co pisze to trzeba cos dolożyc żeby odzyskać… - tłumaczyłem translatorem ale już sam nie wiem

Złączono Posta : 18 Grudzień 2006, 20:28:29

panowie mam pytanie partycja recovery moze zajmowac 1GB?

Dobra, sam znalazłem.

Spróbuj powciskać F10, a nie F9.

F10 uruchamia bios…

Może tyle zajmować, a nawet powinna.

U mnie było nawet 1,5 GB.

zhao-zhuxi ale co za pieprz… guzik wcisnąć zeby mi to wyskoczyło na przywracanie :frowning:

??

Hm, a co ci się pojawia po wciśnięciu F11?

nic system sie dalej ładuje…

Złączono Posta : 18 Grudzień 2006, 20:45:29

a w biosie jak dalem na boot to jest jeszcze cos takiego: F10 - F12 [0]

Ba… TU faktycznie jest napisane, że należy użyć F11, jak już M@rek zdążył zauważyć.

Jeśli laptop na to nie reaguje - najprawdopodobniej albo skasowałeś partycję recovery, albo się schrzaniła.

Z tego co pisze HP Compaq na stronie powinieneś mieć jeszcze możliwość rozpoczęcia przywracania z poziomu winodws, przy pomocy dostarczonego oprogramowania HP:

menu start -> programy -> system recovery

czy coś w tym stylu.

Nie masz tej opcji?

Poza tym ściągnij sobie Partition Magic, albo Partition Manager i sprawdź, czy ta partycja w ogóle nadal istnieje (są one zawsze ukryte, więc musisz czegoś użyć do sprawdzenia tego, a nic innego w tym momencie, poza tymi dwoma programami, nie przychodzi mi do głowy…).

zadnej partycji podczas instalowania xp pro nie usuwalem no w xp pro nie mam tej opcji system recovery… do PM mam uraz po wczorajszym wysypaniu sie systemu… jak udalo mi sie sprawdzic w narzedzia administracyjne -> zarzadzenie komputerm -> zarzadzanie dyskami

to sa tam 3 partycje jedna ukryta i bez nazwy… zajmuje ona wlasnie 1GB i wyglada na zapelniona bo pisze ze pozostalo 150MB wolnego.

A to nie wiem, czym jest…

Wybacz, ale poddaję się…

Jeżeli sposób podany przez producenta nie skutkuje (albo nie funkcjonuje w ogóle), to ja nic mądrzejszego nie wymyślę…

Złączono Posta : 18.12.2006 (Pon) 21:05

XXXX ja chyba już śpię i nie rozumiem, co czytam… W sumie to nie dziwne, mam tu czwartą nad ranem…

Nie masz osobnych płyt ratunkowych, które powinieneś był utworzyć na początku?

Jeśli odinstalowałeś oprogramowanie HP do odzyskiwania systemu, to może być problem… Może da się je na nowo zainstalować z płyty firmowej?

Złączono Posta : 18.12.2006 (Pon) 21:09

Dobra, ja nic więcej nie wymyślę. Link, który podałem wyżej to wszystko, co jestem w stanie znaleźć.


Proszę hamować język

Asterisk

Przepraszam, rozpędziłem się… Więcej się to nie powtórzy.

zrobiłem fotke z program PM plytek żadnych nie dostałem:-(

img0607cy8.th.jpg

Płyty powinieneś był sam stworzyć.

Ja już nic nie wymyślę… Odsyłam tutaj:

http://forum.laptopy.info.pl/

Tam są ode mnie mądrzejsi w tych sprawach.

na http://forum.laptopy.info.pl/ tez założyłem topic ale nic konkretnego nie podali tylko żeby wciskać F11

wczoraj akurat przywracalem system w hp ale robilem to z plyt ktore utworzylem po pierwszym uruchomieniu laptoka

hej a mam pytanie czy powodem tego ze nie moge przywrocić partycji bo F11 nie działa może być to że nie mam w menu start wpisu System Recovery… tylko to dziwne bo ta 3 ukryta partycja istnieje i jest zapełniona