Jak przywrócić system z partycji recovery?

Witam. Jestem posiadaczem laptopa dell 1535. na komputerze fabrycznie dysk podzielony był na dwie partycje. Jedna Recovery - 10GB a druga na której postawiony był system około 290GB. Po pewnym czasie doszedłem do wniosku że bezpiecznijszym rozwiązaniem będzie podzielić tą wielką partycję na kilka mniejszych i tak też zrobiłem. Wszystko śmigało super bez najmniejszych problemów. Problem pojawił się w momencie kiedy postanowiłem przywrócić system z obrazu. Standardowo podczas uruchamiana komputera wciskając klawisz f8 wchodziło się w znane nam menu i tam też znajdowała się opcja “napraw komputer” - teraz tej opcji nie ma. Jak moge przywrócić system z tego obazu (factory.wim) - albo jak menu z f8 żeby znowu pokazała się opcja naprawy?!

majuch , nazwij proszę temat konkretnie, zgodnie z zasadami pisania na forum. Przeczytaj proszę regulamin.

rozumiem że nikt nie spotkał się z takim problemem. szkoda

Nie masz płyty? Dell dodaje również płytki z obrazem systemu.

Nie wiem jak Dell, ale w acer jest program erecovery i tam masz możliwość wypalenia ukrytej partycji na płytę i tą płytę zbootować.

Poszukaj po komputerze może znajdziesz podobny program.

Na pewno F8 ? Nie jest to czasami F10. F8 to chyba od czegoś innego, chyba że Dell wykonał to inaczej niż wszyscy

Właśnie- fabrycznie działało to i było pod F8 - na samym dole. Partycja Recovery nie jest ukryta - tylko jaki program ma być do tego żeby zbootować to z płyty…:confused:

Dodane 05.01.2010 (Wt) 20:32

Mój dell takiej płyty nie dostał - obraz jest na partycji recovery