Jak przywrócić system?

(Wmbco) #1

Witam,

wczoraj przy odinstalowywaniu programu wyłączył mi się komputer. I już nie działa :frowning: System przestał działać, jakby partycja dysku C została zmieniona podczas wywalania programu. Tym programem był r-studio chciałam coś odzyskać z dysku, ale on mi tylko wskazał jakieś śmieszne pliki i zapisał to na dysku D. Ale to nie były te, które chciałam odzyskać. Komp dziwnie chodził po zainstalowaniu tego r-studio, a że nie przydał mi się chciałam się go pozbyć, i poważny problem mnie spotkał. Jak przywrócić system sprzed kilku dni? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Pozdrawiam

(tores1977) #2

http://www.google.com/search?q=jak+przy ... pl___FR350

(Wmbco) #3

Tyle to wiem, nic nie zdaje egzaminu.

(roobal) #4

System w ogóle się uruchamia? Podczas uruchamiania komputera wciśnij F8 i wybierz opcję Ostatnia dobra konfiguracja systemu czy jakoś podobnie.

Pozdrawiam!

(Wmbco) #5

Przedmówco :slight_smile: to właśnie robiłam, czyli cofałam o kilka/kilkanaście godzin do tyłu i nic.

A tak po za tym pozdrawiam Sulechów, Zielona z tej strony.

(Semtex) #6

Może napisz jaki system posiadasz, jeżeli już chcesz cofnąć system to wybierz punkt z przed np. 2 dni.

(roobal) #7

Ale nadal się nie dowiedziałem czy system się w ogóle uruchamia :slight_smile: Tak poza tym to są w ogóle jakieś błędy podczas uruchamiania lub po uruchomieniu systemu? Jeśli masz możliwość to sprawdź w ogóle zawartość dysku i partycji C.

A pozdrawiam, pozdrawiam :slight_smile:

(Wmbco) #8

Vista, w ogóle się nie cofa... Brak jakiejkolwiek partycji. Tak jakby wcale nie było dysku C i D.

(Semtex) #9

Jeszcze jedno pytanie, masz płytę z oryginalną Vistą czy Recovery DVD ??

(Wmbco) #10

Mam oryginalną vistę, płytki recovery nie mam.

(roobal) #11

System jest na ukrytej partycji? Masz możliwość przywrócenia z niej systemu? Bo jak nie masz i tej partycji no to będzie bieda z nędzą i prawdopodobnie czeka Cię serwisowanie komputera w celu wgrania na nowo systemu i przygotowania nowej partycji przywracania. Ewentualnie możesz skombinować od kogoś oryginalną płytę z systemem ale w takiej samej wersji i na identycznej licencji inaczej klucz aktywacyjny się nie przyjmie, choć i tak ma prawo się nie przyjąć po instalacji z nośnika innego niż tego od producenta komputera.

Sprawdź najlepiej w instrukcji, jaką kombinacją klawiszy uruchamia się przywracanie systemu z ukrytej partycji.

Pozdrawiam!

(Semtex) #12

Ja bym to zrobił inaczej, jeżeli Koleżanka ma oryginalną Vistę na DVD to zbotowałbym z niej kompa i wybrał opcję "napraw", być może wystarczy, jeżeli ta opcja zawiedzie to można spróbować instalacji "nakładkowej", bez utraty danych, z tą metodą może być mały problem, mam na myśli pokrycie Service Pack'ów systemu zainstalowanego i tego co jest na płycie.

Tutaj są szeroko opisane metody naprawy Visty :slight_smile: .

(roobal) #13

Mi się wydaje, że koleżanka miała na myśli, że ma zainstalowaną w komputerze oryginalną Vistę a nie że ma oryginalną płytę z Vistą :slight_smile: Ale koleżanka mogłaby podawać trochę więcej informacji, bo tak to się musimy póki co domyślać. Prosimy więc o bardziej szczegółowe wypowiedzi :wink:

Pozdrawiam!

(adorec) #14

Skoro nie widzi partycji,to może być uszkodzony MBR.

Zajrzyj pod te linki...

http://support.microsoft.com/kb/927392

http://windows.microsoft.com/en-US/wind ... Inside-Out

(Wmbco) #15

Zacznijmy od początku. Laptopa dostałam ze stanów z oryginalną vistą angielską. Ale,że nie wiedziałam, że muszę zrobić najpierw płytę instalacyjną, chciałam być mądra i chciałam sobie podzielić dysk na dwie partycje bez formatowania magic partytion.. czy coś takiego i to mi rozwaliło vistę. Był zrobiony format i już nie miałam oryginalnej, i nie było ukrytej partycji. Kolega mi wgrał polską z moim kluczem, zarejestrowałam sobie gdzie trzeba. Z tego co się dowiedziałam mogłabym tylko ze stanów uzyskać recovery właśnie, ale nie pojadę tam i nie mam teraz żadnej osoby, która by mi pomogła. Komp chodził 4 lata i teraz coś padło, że wywaliło mi cały system. Robiłam pod biosem cofanie oraz wkładałam płytę z vistą, le nie mógł naprawić, śmieszne było też to ,że znajomy jak podejrzał sobie widział już tylko jedną partycję a były dwie c i d, jakby się coś połączyło. I powiedział, że nic się nie da zrobić tylko format, bo tego nie można odzyskać #-o Czy jeżeli zrobię znowu format, to jest możliwość by odzyskać dane które miałam na dysku? :o

(roobal) #16

Możliwość jest ale z każdym formatem czy nawet używanie samego dysku przez system obniża już szansę na odzyskanie danych. Dlatego jeśli chcesz coś odzyskiwać to najlepiej odłącz dysk od twojego komputera i podłącz do innego, na którym przeprowadzane będzie odzyskiwanie a formatowanie zrobisz jak już odzyskasz to co chcesz o ile w ogóle uda Ci się coś zrobić w warunkach domowych, bo jeśli to są pliki, których stratę można przeboleć to nie ma sensu wysyłać dysku do firm specjalizujących się w tej dziedzinie aby za niemałe pieniądze odzyskiwały takie dane już tylko i wyłącznie w warunkach laboratoryjnych.

Jeśli nie masz możliwości podpięcia dysku pod inny komputer i aby uniknąć zapisu danych przez system na nim działający to tu z pomocą przychodzi, przez wielu znienawidzony, system GNU/Linux i polecana przeze mnie specjalistyczna jego dystrybucja SystemRescueCD , który powinien zawierać program do odzyskiwania danych TestDisk. System ten działa z płyty CD i ładowany jest do pamięci RAM, dlatego nie używa w ogóle dysku, czyli nie niszczy dodatkowo danych podczas ich odzyskiwania.

Pozdrawiam!

(Automapa) #17

Jesli jestes z Bydgoszczy lub chcesz go przeslac zapraszam, przysłowiowy pikuś, Pozdrawiam

(Wmbco) #18

Hm, a może napiszesz co i jak? Pikuś to się wydawał na początku. Pewien informatyk też powiedział, że gdyby to był linux to bez problemu by odzyskał wszystko z "niewidocznych" dysków C i D. Jednak stwierdza, że kaszana. Nic się nie da zrobić. Dysk uszkodzony mechanicznie... Czyli co? Dysk bardzo dobrze funkcjonował, a jak przestał to się okazuje, że był zepsuty?

(roobal) #19

Skoro specjalista od Linuksa powiedział, że się nie da nic zrobić i jeśli wierzysz w jego wiedzę i umiejętności to widocznie tak jest. Jeśli dysk jest uszkodzony mechanicznie to musisz kupić nowy, z tym nic nie zrobisz, owszem dane możesz odzyskać ale w przypadku uszkodzenia mechanicznego to już raczej tylko w warunkach laboratoryjnych przez specjalistów a to niestety nie jest tanie. Jeśli chcesz mieć pewno, że to co powiedział informatyk jest prawdą no to nie pozostaje Ci nic innego jak pobranie Linuksa, o którym wspomniałem, np. stąd

Nagraj na płytę CD przy pomocy ImageBurn, który możesz pobrać stąd lub jeśli masz pendrajwa to skopiuj na pendrajwa tego Linuksa przy pomocy programu Unetbootin, który możesz pobrać stąd.

Uruchom system z płyty lub pendrajwa i gdy się już wszystko załaduje to pokaż na początek wynik polecenia:

fdisk -l

Potem można spróbować użyć TestDiska :slight_smile:

Pozdrawiam!

(Wmbco) #20

Podobno sprawdzał pod linuxem i nie dało się nic odzyskać. Jednakże gdy dysk był w laptopie on widział foldery, partycje obie. I powiedział, że bez problemu da się chociaż część poprzenosić na inny dysk. Jednak po wyjęciu dysku i podłączeniu do innego kompa już nic ponoć nie było na nim. Zrobił jedynie format. Ale jaki! Nic się teraz nie chce zainstalować, harmonogram zadań jest "zwalony". Nawet service pack się nie dało zainstalować. Inny informatyk, który akurat nie mógł mi pomóc mówi, że zdjęcia można spokojnie nadal odzyskać np. Z tym, że za jakiś miesiąc albo dwa by się tym zajął. Nie chce za bardzo nic na laptopa instalować, a zresztą nic się nie da :stuck_out_tongue: Hm?? #-o