Jak przywrócić system?

W takiej sytuacji każda dodatkowa operacja na dysku ( kolejny format) powoduje zmniejszenie szans na odzysk danych.

Z tego co wiem program Partition Magic ma możliwość odzyskania partycji po jej usunięciu czy sformatowaniu.

a jaki program prócz tego jest najpewniejszy?

Przypomnę, BIOS pokazywał pojemność dysku 0MB. Po formacie komp nadal nie działa. Sam się włącza i wyłącza. Ciągle niby instaluje aktualizacje. Przy okazji pojemność dysku zmalała, o ok 10 GB. To jest tzw. błąd logiczny?

Odpal z płytki vistę, wybierz naprawianie, i uruchom konsolę poprzez konsolę sprawdz ile masz partyski i odświerz bootsektor poleceniem fixmbr

Coś mi się wydaje ze ta płytka którą kolega używał to nic innego jak re-covery DVD(czyli obraz dysku z systemem) od producenta OEM sprzętu.

Jeżeli masz oryginalną instalacyjną płytkę DVD z Windows VISTA nie powinno być problemów z naprawą lub przywróceniem partycji (lub czystej instalacji z twoja licencją)

DVD win VISTA jest to tylko nośnik instalacyjny.

:slight_smile:

Właśnie nie mam płytki re-covery. Nie zrobiłam wcześniej i chciałam oryginalna ze stanów, ale na razie nie dostałam. Na płytce mam oryginalną vistę, ale polską, pierwotnie była angielska.