Jak przywrócić właściciela katalogu (Vista)?


(pakeroso) #1

Witam! Ostatnio zmieniłem właściciela katalogu Program Files z TrustedInstaller na Administratora, no i niektóre programy mają problem z uzyskaniem dostępu do partycji systemowej (głównie cleanery).

Chcę więc powrócić do poprzednich ustawień, ale nie można już tak samo powrócić do TrustedInstaller'a :?

Zatem moje pytanie brzmi: jak przywrócić domyślne ustawienia właściciela katalogu (Program Files) ?? :expressionless:


(MarS) #2

Próbowałeś kliknąć na "edytuj" we właściwościach katalogu ProgramFiles i tam dodać użytkownika o nazwie TrustedInstaller?


(pakeroso) #3

W sekcji "Użytkownicy" jest TrustedInstaller, ale klikając "Zaawansowane" przechodzę do sekcji uprawnień "Właściciel" i tam już nie ma TrustedInstaller'a.

No i nie wiem właśnie jak go tam wklepać z powrotem :?


(MarS) #4

Edytuj/dodaj w kolejnym oknie. No wytęż umysł choć trochę 8)


(pakeroso) #5

kolejnym czyli jakim ? :roll:

W zakładce "Właściciel" jest edytuj, ale nie ma dodaj :razz: Chyba nie masz Visty tylko doradzasz mi z "głowy" co ? :smiley:


(MarS) #6

Mam Vistę Ultimate i jak byk widzę:

Właściwości katalogu ProgramFiles/zabezpieczenia/zaawansowane/edytuj/dodaj


(pakeroso) #7

Zgadza się, ale to jest na zakładce "Uprawnienia", a ja nie chce zmieniać uprawnień tylko właściciela (na domyślnego TrustedInstaller) - zakładka "Właściciel" i tam standardowo zawsze jest TrustedInstaller, ale po zmianie na innego teraz nie wiem jak go przywrócić. :slight_smile:


(Kolmar) #8

pakeroso , nie jest tak łatwo przywrócić domyślne ustawienia ponieważ TrustedInstaller w systemie istnieje jako usługa, a nie konto.


(pakeroso) #9

rokko , noo i o to mi właśnie chodzi.

Może jest jakiś sposób na konfigurację tej usługi, lub jakiś sposób na zresetowanie ustawień zabezpieczeń katalogów na domyślne ??