Jak rozdzielić internet Ery (USB) na 2 komputery?

(torrent) #1

Witam.

Jak w temacie, mam internet bezprzewodowy Ery, podłączany do laptopa przez USB.

Czy jest możliwość rozdzielenia go Routerem po kablu na komputer i WiFi na laptopa?

Widziałem Routery z USB ale nie wiem do czego służy te USB.

Pozdrawiam.

(Marek Darek Pl) #2

USB (ang. Universal Serial Bus – uniwersalna magistrala szeregowa) – rodzaj sprzętowego portu komunikacyjnego komputerów, zastępującego stare porty szeregowe i porty równoległe. Został opracowany przez firmy Microsoft, Intel, Compaq, IBM i DEC.

Port USB jest uniwersalny w tym sensie, że można go wykorzystać do podłączenia do komputera wielu różnych urządzeń (np.: kamery wideo, aparatu fotograficznego, telefonu komórkowego, modemu, skanera, klawiatury, przenośnej pamięci itp). Urządzenia podłączane w ten sposób mogą być automatycznie wykrywane i rozpoznawane przez system, przez co instalacja sterowników i konfiguracja odbywa się w dużym stopniu automatycznie (przy starszych typach szyn użytkownik musiał bezpośrednio wprowadzić do systemu informacje o rodzaju i modelu urządzenia). Możliwe jest także podłączanie i odłączanie urządzeń bez konieczności wyłączania czy ponownego uruchamiania komputera.

Większość współczesnych systemów operacyjnych obsługuje złącze USB – dotyczy to m.in. systemów firmy Microsoft zaczynając od Windows 95 w wersji OSR2 (istnieje także poprawka do wersji OSR1 udostępniająca obsługę USB), systemów Windows z rodziny NT (od wersji 5.0), systemów opartych na jądrze Linux, systemów z rodziny BSD oraz Mac OS.

tu nasz powyżej

(torrent) #3

Ogólne zastosowanie USB znam, tylko że w Routerze D-Link DIR-655, USB służy ponoć wyłącznie do update firmware i nie można podłączyć, np. dysku twardego w kieszeni z USB lub drukarki.

Dlatego chciałem uzyskać informacje czy jest Router który rozdzieli internet np Ery z interfejsem USB :wink:

(Adrian) #4

że tak zapytam Jest taka możliwość ale wiąże się to z bardzo dużymi kosztami można coś więcej o tym wiedzieć jakby to wyglądało?

(niezDarek) #5

tą możliwością jest zakup routera przykładowo Linksysa WRT54G3G jest to wydatek trochę ponad 500zł

(Adrian) #6

Formalnie nie opłaca się dzielić bo internet od ery cienko idzie.. Na twojeip.wp.pl blueconnect przy wyłączonym antywirusie i p2p pokazuje mi średnią prędkość 61kb/s więc wątpię czy koledze chciało by się tyle czekać na otwarcie strony, chociaż zależy też od miasta w jakim się jest:) u mnie słabo i ciągnie przez gprs