Jak rozdzielić internet Ery (USB) na 2 komputery?

Witam.

Jak w temacie, mam internet bezprzewodowy Ery, podłączany do laptopa przez USB.

Czy jest możliwość rozdzielenia go Routerem po kablu na komputer i WiFi na laptopa?

Widziałem Routery z USB ale nie wiem do czego służy te USB.

Pozdrawiam.

USB (ang. Universal Serial Bus – uniwersalna magistrala szeregowa) – rodzaj sprzętowego portu komunikacyjnego komputerów, zastępującego stare porty szeregowe i porty równoległe. Został opracowany przez firmy Microsoft, Intel, Compaq, IBM i DEC.

Port USB jest uniwersalny w tym sensie, że można go wykorzystać do podłączenia do komputera wielu różnych urządzeń (np.: kamery wideo, aparatu fotograficznego, telefonu komórkowego, modemu, skanera, klawiatury, przenośnej pamięci itp). Urządzenia podłączane w ten sposób mogą być automatycznie wykrywane i rozpoznawane przez system, przez co instalacja sterowników i konfiguracja odbywa się w dużym stopniu automatycznie (przy starszych typach szyn użytkownik musiał bezpośrednio wprowadzić do systemu informacje o rodzaju i modelu urządzenia). Możliwe jest także podłączanie i odłączanie urządzeń bez konieczności wyłączania czy ponownego uruchamiania komputera.

Większość współczesnych systemów operacyjnych obsługuje złącze USB – dotyczy to m.in. systemów firmy Microsoft zaczynając od Windows 95 w wersji OSR2 (istnieje także poprawka do wersji OSR1 udostępniająca obsługę USB), systemów Windows z rodziny NT (od wersji 5.0), systemów opartych na jądrze Linux, systemów z rodziny BSD oraz Mac OS.

tu nasz powyżej

Ogólne zastosowanie USB znam, tylko że w Routerze D-Link DIR-655, USB służy ponoć wyłącznie do update firmware i nie można podłączyć, np. dysku twardego w kieszeni z USB lub drukarki.

Dlatego chciałem uzyskać informacje czy jest Router który rozdzieli internet np Ery z interfejsem USB :wink:

że tak zapytam Jest taka możliwość ale wiąże się to z bardzo dużymi kosztami można coś więcej o tym wiedzieć jakby to wyglądało?

tą możliwością jest zakup routera przykładowo Linksysa WRT54G3G jest to wydatek trochę ponad 500zł

Formalnie nie opłaca się dzielić bo internet od ery cienko idzie… Na twojeip.wp.pl blueconnect przy wyłączonym antywirusie i p2p pokazuje mi średnią prędkość 61kb/s więc wątpię czy koledze chciało by się tyle czekać na otwarcie strony, chociaż zależy też od miasta w jakim się jest:) u mnie słabo i ciągnie przez gprs