Jak rozdzielić internet na dekoder "N"

Witam, może mi ktoś napisać jak rozdzielić neta na dekoder telewizji “N”. Mam windows XP home, sp3, internet z radiówki - na dachu antena paraboliczna, kabelkiem koncentrycznym do karty ( Planet WL8310 ) w kompie. Połączyłem skrętką RJ-45 przez drugą sieciówkę do dekodera “N”, załączyłęm mostek w ustawieniach i po chwili pokazuje mi się komunikat: Konflikt adresów IP z innym systemem w sieci. Dzwoniłem do admina bo myślałem że musi coś u siebie zmienić ( dekoder ma swój MAC adres) ale powiedział że wystarczy u mnie tylko coś poustawiać, miał mi przesłać emaila jak to zrobić ale czekam już trzeci dzień. Może ktoś wie jak to zrobić, wielkie dzięki za pomoc.

Wpisz ręcznie adresy IP dla karty i dla dekodera, bez tworzenia mostka i powinno zadziałać.

zrobiłem tak jak napisałeś bez mostka, wpisałem adres IP do karty i dekodera i nie połączyło się, w kompie pokazała się ikonka na dole z komunikatem: połączenie lokalne 100Mb/s, stan: ograniczenie lub brak łączności a dekoder “N” pokazał błąd w ustawieniach. Teraz jak nic nie robię to na ikonce połączenie lokalne jest komunikat: kabel sieciowy odłączony

a administrator sieci nie przydziela połączenia dla konkretnego adresu MAC ??

jak tak to potrzebujesz router w którym będziesz musiał ustawić adres MAC swojej karty sieciowej i rozdzielić połączenie.

dokładnie tak mu powiedziałem, ale on twierdzi że bez routera się to da zrobić tylko ustawieniami na moim kompie z tym że komputer będzie musiał być załączony. Chce najpierw zobaczyć jak to wygląda, czy warto podłączać neta do dekodera “N” jak mi się spodoba to kupię router no i oczywiście zapytam na forum jaki kupić :smiley: