Jak rozdzielić internet na dekoder "N"

(skrzy) #1

Witam, może mi ktoś napisać jak rozdzielić neta na dekoder telewizji "N". Mam windows XP home, sp3, internet z radiówki - na dachu antena paraboliczna, kabelkiem koncentrycznym do karty ( Planet WL8310 ) w kompie. Połączyłem skrętką RJ-45 przez drugą sieciówkę do dekodera "N", załączyłęm mostek w ustawieniach i po chwili pokazuje mi się komunikat: Konflikt adresów IP z innym systemem w sieci. Dzwoniłem do admina bo myślałem że musi coś u siebie zmienić ( dekoder ma swój MAC adres) ale powiedział że wystarczy u mnie tylko coś poustawiać, miał mi przesłać emaila jak to zrobić ale czekam już trzeci dzień. Może ktoś wie jak to zrobić, wielkie dzięki za pomoc.

(Szymszejdi) #2

Wpisz ręcznie adresy IP dla karty i dla dekodera, bez tworzenia mostka i powinno zadziałać.

(skrzy) #3

zrobiłem tak jak napisałeś bez mostka, wpisałem adres IP do karty i dekodera i nie połączyło się, w kompie pokazała się ikonka na dole z komunikatem: połączenie lokalne 100Mb/s, stan: ograniczenie lub brak łączności a dekoder "N" pokazał błąd w ustawieniach. Teraz jak nic nie robię to na ikonce połączenie lokalne jest komunikat: kabel sieciowy odłączony

(niezDarek) #4

a administrator sieci nie przydziela połączenia dla konkretnego adresu MAC ??

jak tak to potrzebujesz router w którym będziesz musiał ustawić adres MAC swojej karty sieciowej i rozdzielić połączenie.

(skrzy) #5

dokładnie tak mu powiedziałem, ale on twierdzi że bez routera się to da zrobić tylko ustawieniami na moim kompie z tym że komputer będzie musiał być załączony. Chce najpierw zobaczyć jak to wygląda, czy warto podłączać neta do dekodera "N" jak mi się spodoba to kupię router no i oczywiście zapytam na forum jaki kupić :smiley: