Jak rozdzielić internet radiowy na 3 komputery

Witam!Mam trzy komputery Stacionarny(na którym jest internet), laptom, i jeszcze jeden stacionarny mam takie urządzonko HUB TP400 z czteroma wejściami i nie wiem jak to wszystko podłączyć żeby działał mi internet na wszystkich komputerch i nie mam tez sterowników do tego urządzonka wiec bym był bardzo wdzięczny jak ktoś by mi pwiedział jak to zrobić !!

Musisz mieć router, do którego podłączasz neta i wtedy ewentualnie huba - hub służy generalnie do tworzenia sieci i rozdzielenia sygnału - jak switch.

Jezeli chcesz mieć internet na wszystkich kompach niezależnie to hub ci nie jest w satanie pomóc, musisz mieć router bezprzewodowy.

Do huba stery nie sa potrzebne.

Ehh to tylko dzięki routerowi można rozdzielić tego neta a ten hub to jak połączyc sieciowo te komputery

Tak.

Musi być router.

jeśli dobrze rozumiem, to masz internet doprowadzony drogą radiową - WiFi. Aby go rozdzielić musisz kupić:

* Access point, który będzie pracował w trybie AP Client, który będzie odbierał sygnał internetowy

* router, podłączasz port WAN routera kablem z w/w AP. podłączasz pod porty LAN komputery kablem.

Jako router możesz zastosować zwykły router z wyjściami RJ-45, komputery łączysz wtedy z routerem kablem. Możesz też kupić router bezprzewodowy, wtedy komputery możesz podłączyć do routera kablem lub poprzez WiFi (bezprzewodowo - wygodne jeśli masz np laptopa).

Złączono Posta : 21.05.2007 (Pon) 12:12

hub łączy komputery w sieć LAN, ale sam nie rozdziela internetu. Do rozdzielania internetu służy router.

Dobrze a wie może ktos dlaczego jak rozdzieliłem internet na dwa kompy zxa pomaca kabla skrosowanego to na jedny kompie jak gram w GTA2 to moe grac ze wszystkimi a na drugim kompie nie widać serverów wie ktos jak zrobic zebym mogl grać na drugim kopmie w GTA2

Złączono Posta : 21.05.2007 (Pon) 20:42

To jak pomoże mi ktoś z tym drugim problem jak rozdzielilem neta za pomoca kabla skrosowanego i jak chcial bym grac z innym w gierki gta2 ale jak ja dolaczam to niewidze serverów wogule a na kompie (tam gdzie jest net)jest wszystko OKi POMOCYYYYYYY