Jak rozdzielić łącze w sieci LAN?

Witam,

Mam internet od lokalnego providera (sieć LAN), zewnętrzne IP, łącze o przepustowości: 291643563.png

Mój numer IP wewnątrz sieci kończy się liczbą dwucyfrową (192.168.0.xx)

Chciałbym podzielić moje łącze na dwa komputery. Obydwa mają kartę sieciową i system XP Professional.

Mam w związku z tym następujące pytania:

W jaki sposób podzielić łącze podzielić łącze, aby nie było problemów z administratorem sieci?

Jakie urządzenie będzie najtańsze i najpraktyczniejsze?

Możesz po prostu po podłączać komputery za pomocą kart sieciowych ale w tedy żeby na nich był internet ty będziesz musiał mieć włączonego kompa.

Możesz zastosować router który równo podzieli łącze na każdy podpięty do niego komputer.

Na jaki router się zdecydować?

Coś z D-Link’a albo Linksys’a. Ja osobiście korzystam z Dlink-524UP (ma port WiFi i serwer wydruku)

Kupiłem Linksysa WRT 54G-EU i w ogóle nie mogę go skonfigurować. W pudełku nie było instrukcji w języku polskim, a to co znajduję w sieci, jest zupełnie (przynajmniej dla mnie) nieczytelne. Więcej miejsca poświęcają na podłączenie kabli niż na to, jak skonfigurować łącze. Wszystkie moje próby kończą się komunikatem od dostawcy internetu, że zablokowano łącze, bo prawdopodobnie była próba włamania do sieci i ktoś sie próbuje podszyć pod mój komputer. Kiedy kabel, którym internet do mnie dochodzi z rutera przełożę bezpośrednio do komputera i w ustawieniach sieciowych ręcznie wpiszę wszystkie dane, połączenie internetowe powraca.

Pomóżcie proszę, znaleźć taką instrukcję “krok po kroku” w języku polskim, żebym mógł wreszcie uruchomić ten router.

Jedno, to połączenie masz na auto, czy też provider udostępnił parametry połączenia jak ip, brama, maska, dns?

Drugie, to czy przypadkiem twój provider nie filtruje po mac adresach?

-bo jeżeli tak, to nawet przy poprawnej konfiguracji połaczenia w routerze nie będzie neta.

Wtedy to najlepiej poprosić dostawcę by zmienił u siebie twojego starego maca na ten z routera …albo skorzystać z opcji klonowania maca w routerze - o ile taką funkcje posiada.

http://www-pl.linksys.com/servlet/Satel … 5928925375

Znam wszystkie parametry połączenia (ip, maska, brama, dns) oraz zewnętrzne IP. Czy provider filtruje sieć po mac adresach, nie wiem i nie potrafię tego sprawdzić.

Tę stronkę Linksysa znalazłem ale gubi mnie słaba znajomość angielskiego. Kiedy dochodzę do momentu wpisania poszczególnych ustawień, zaczyna się czarna magia. Potrzebowałbym coś po polsku i w dodatku napisane tak, jak dla blondyny. :lol: