Jak rozdzielić połączenie neostrady bez routera na 2 kompy?

No właśnie - Jak to zrobić? - Mam w domu dwa komputery i chcę podłączyć oba do internetu ( przez neostradę) bez użycia routera? Ale tak ,że jeden nie musi być włączony żeby drugi miał neta… :smiley:

Z góry dzięki za odpowiedź

PS: Jak napisałem nie w tym dziale co trzeba to sorry… .

nie da się… musisz mieć router…

idzie zrobić tak, aby jeden komunikował się z drugim a pierwszy miał neo, a drugi nie…

jak chcesz to napisze jak to zrobić

za pomocą 2 kart sieciowych oraz IIS (udostępnienie połączenia internetowego) wbudowanego w windows.

Da się pierwszuy komp musi mieć dwie karty sieciowe i udostępniony Internet, drugi komp podłączony do pierwszego kompa za pomoco kabla-skrętki

:arrow: Demonstracja

Tak się nie da

Masz do wyboru 2 wyjścia:

  1. Połączyć je skrętką (ale wtedy jeden musi być włączony żeby ten drugi miał internet)

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=34 … Windows+XP

  1. Kupić router

Nie musi gdyż neo w 99% łączy się przez modem USB więc wystarczy po jednej karcie sieciowej w każdym kompie

jedna wystarczy w komputerze będącym udostępniającym połączenie z netem…

A za pomocą jakiegoś switcha do gniazdka telefonicznego?

nawet nie masz pojęcia o czym piszesz, jak pisali przedmówcy , router adsl najlepiej z AP.

Możesz podłączyć 2 modemy (np. sagem) do różnych gniazdek ale wtedy może być włączony tylko 1 komp:)

przy włączeniu drugiego (a konkretnie przy próbie zsynchronizowania połączenia) internet będzie się rozłączał

Jest to strasznie niepraktyczne i bezsensowne rozwiązanie (ale jednak jakieś jest :slight_smile: )