Jak rozdzielić radiówkę na stacjonarny i lapka?

witam, wątek już stary, prześledzony przeze mnie parokrotnie lecz nie do końca daję sobie radę z tym wszystkim. wczoraj zakupiłem TP-Link wr543G oraz TP-Link wr340G. podpiąłem do 543-ki zamiast antenki kabel od radiowki, skopiowalem adres MAC z karty sieciowej, podpiąłem 340-tke, na lapku znajduje mi siec z 340 lecz pokazuje ze nie ma dostepu do internetu… czy moze mi ktos pomoc? wytłumaczyc jak to skonfigurowac? czy musze usunac z kompa karte sieciową ktora prawdopodobnie ma ten sam adres MAC co w 543 bo byl on klonowany? jakies podpowiedzi?

Nie działa, ponieważ adres MAC możesz zmienić tylko i wyłącznie dla interfejsu WAN, czyli tylko dla portu WAN, gdzie wkładasz kabel na złączu RJ-45 od dostawcy, natomiast access point posiada swój MAC, którego zmienić już się nie da. Żeby mieć dostęp do internetu, zadzwoń do dostawcy i podaj mu adres MAC access pointa z 543, powiedz że chcesz zmienić. MAC access pointa znajdziesz chociażby w zakładce Satus, w informacjach dotyczących sieci bezprzewodowej (Wireless).

Pozdrawiam!

jeżeli chodzi o 543-ke to udało mi się “oszukać” providenta wpisując MAC z kart sieciowej, kopiując IP, maskę, bramę i serwery DNS ponieważ 543-ka pracuje w trybie WISP i wtedy ona podszywa się pod naszą kartę sieciową. Na 543-ce mam neta i właśnie teraz z niego korzystam. Jeszcze tylko musze podłączyć do niej 340-tke i ustawić jako AP, tylko nie wiem jak to zrobić :smiley: podpowie ktoś jak ustawić router żeby robił za AP ?

http://www.google.pl/#hl=pl&source=hp&q … 80&bih=711

tak, wiem " google nie gryzie" tyle że tam jest wytłumaczone trochę mało jasno

Nie wiem jak Ci się to udało zrobić ale skoro działa, to spoko.

Jeśli 543 działa w trybie AP Client, to 340 nie połączy się z nim już bezprzewodowo, żeby to osiągnąć router musiałby mieć dwa moduły wifi (g.duo), jeden pracuje jako AP Client (odbiera), a drugi jako AP (rozsyła). Jednym słowem, 340 musisz połączyć z 543 kablem albo dokupić osobny access point.

Pozdrawiam!

właśnie chodzi mi o to że połącze je skrętką LAN-LAN i wtedy 340-tka bedzie rozsyłać przez wifi. :slight_smile:

To podłączasz z LAN 543 do WAN 340 i dalej rozsyłasz bezprzewodowo. Jeśli podłączysz LAN-LAN, to 340 będzie robiła za przełącznik (switch) i w tym przypadku musiałbyś wyłączyć serwer DHCP.

Pozdrawiam!