Jak rozłożyć laptopa?

Witam. Jak w temacie chciałym rozłożyć mojego laptopa (Dell Inspirion 1501), aby go wyczyścić. Próbowałem już dwa razy, jednakże zawsze zostawała mi jakaś cześć, a nie chciałem na siłe ciągnąć, bo boję się, że coś uszkodzę. Może macie tego laptopa, instrukcję jak go rozłożyć ? Jeśli chodzi o ukryte z tyłu śrubki to je odkręciłem. Proszę o jak najszybszą pomoc. Z góry dziękuje.

Bez instrukcji nawet się za to nie zabieraj.

Można czasem się zdziwić jakie ‘sztuczki’ stosują producenci laptopów. W jednym z moich starych komputerów przenośnych, do rozebrania obudowy trzeba było w odpowiednim momencie nacisnąć klawisz Insert (tylko wtedy zwalniane były odpowiednie zapadki i można było zdjąć obudowę bez wyrywania ich). Kto wpadłby na to bez instrukcji?

http://www.google.pl -> dell 1501 service manual

-> http://www.google.pl/search?client=oper … 8&oe=utf-8

-> http://support.dell.com/support/edocs/s … /index.htm

Podczas rozkręcania tego Della, instrukcję czytaj z innego komputera.

Ja przy rozkręcaniu laptopa rysuję sobie zawsze własny ‘rysunek poglądowy’, na którym zaznaczam cyframi odpowiednie śrubki, a potem odkładam je na kartkę w odpowiedni sposób (tak, aby każda śrubka na kartce była odpowiednio na niej ponumerowana) lub zawijam śrunki w taśmę klejącą i każdy taki zestaw numeruję flamastrem. Robię też czasem zdjęcia, żeby nie zapędzić się w kozi róg - przy składaniu zawsze mogę się nimi wesprzeć. To wszystko dlatego, że nietrudno pomyłkowo wybrać zbyt długą na dane miejsce śrubkę i podczas skręcania przewiercić się przez płytę główną, dysk twardy czy obudowę.